Tag: Olejek pomarańczowy uspokajający

olejek pomarańczowy

Jak zrobić naturalny olejek pomarańczowy?

Aromaterapia
Olejek pomarańczowy naturalny ma wspaniały zapach świeżego owocu. Olejek posiada właściwości uspokajające. Wzbudza też apetyt i stymuluje układ trawienny. Aromatyzowanie powietrza olejkiem pomarańczowym pozwala pokonać dolegliwości żołądkowe. Przygotuj własny naturalny olejek pomarańczowy.
Jak zrobić domowy olejek pomarańczowy

Jak zrobić domowy olejek pomarańczowy?

Pielęgnacja skóry
Olejek pomarańczowy jest często stosowany w kosmetyce i do produkcji domowych preparatów pielęgnacyjnych. Wartościowe olejki które znajdują się w łupkach pomarańczy można w łatwy sposób wyciągnąć w domowym zaciszu. Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.
olejek pomarańczowy

Jak wykorzystać olejek pomarańczowy do celów zdrowotnych?

Aromaterapia
Olejek pomarańczowy nie tylko pięknie pachnie, ale również działa antyoksydacyjnie, przeciwzmarszczkowo i antynowotworowo. Jego zapach działa relaksacyjnie, rozładowuje stres i łagodzi napięcia nerwowe. Sprawdź jakie jeszcze zalety posiada olejek pomarańczowy.

Jak zrobić olejek eteryczny? Domowe sposoby

Pielęgnacja skóry
Kuszące aromatem olejki eteryczne wyjątkowo dobroczynnie wpływają na zdrowie człowieka. W zależności od bazy, na jakiej są sporządzane, wykazują specyficzne właściwości. Przykładowo olejek lawendowy skutecznie odkaża, łagodzi bóle różnego pochodzenia, a ponadto hamuje proces powstawania zmarszczek i wygładza te, które zdążyły się już pojawić na naszej skórze. Z kolei olejek cytrynowy idealnie sprawdza się w w roli naturalnego toniku, a poza tym działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i i uspokajająco. Olejek eteryczny możesz śmiało wykonać samodzielnie w domu. Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.


Podobne porady

Smoczek

Jak wybrać smoczek?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Wielu rodziców ma mieszane uczucia odnośnie używania smoczków. Podczas gdy pediatrzy polecają używanie smoczków, ponieważ mają one działanie uspokajające dla dzieci oraz stosowane na noc zapobiegają SIDS (śmierci łóżeczkowej), rodzice wybiegają w przyszłość i z przerażeniem myślą o tym, że pewnego dnia trzeba będzie odebrać dziecku smoczek oraz, że może on doprowadzić do utrudnień w trakcie karmienia dziecka piersią. Zanim kupisz smoczek spójrz na opisane poniżej ogólne właściwości smoczków i wskazówki odnośnie ich bezpiecznego użycia, po to by upewnić się, że wybierzesz ten właściwy.
ekstrakt z wanilii

Jak zrobić ekstrakt waniliowy do celów kosmetycznych?

Perfumy i Zapachy
Aromat wanilii jest przepiękny, a dodatkowo cudownie łączy się z innymi zapachami, na przykład z cytrusami, miętą i zapachami pikantnych przypraw, i pięknie równoważy mieszanki zapachów. Żeby domowym sposobem wykonać olejek waniliowy, który potem wykorzystasz w produkcji wód toaletowych i innych domowych kosmetyków, odświeżaczy powietrza czy aromaterapii, najlepszą metodą będzie wykonanie ekstraktu na bazie alkoholu. Poniżej znajdziesz łatwy przepis na wykonanie takiego ekstraktu. Metoda ta nie jest czasochłonna, olejek jest stosunkowo tani, ale przede wszystkim masz pełną kontrolę nad jakością składników, z których go przygotujesz, a więc nad jakością ziaren wanilii i alkoholu (czy też wódki). Gotowe olejki dostępne w sklepach są nieco bardziej skoncentrowane, ale używając wysokiej jakości wanilii osiągniesz aromat ekstraktu, który jakością nawet przewyższy sklepowe odpowiedniki.
smoczek dla dziecka

Jak wybrać smoczek dla niemowlaka?

Zdrowie Niemowlaka
Najlepiej, gdyby maluch w ogóle nie ssał smoczka (ze względu na ryzyko rozwoju wady zgryzu). A jeśli już do tego dojdzie, zadbajmy, by był to odpowiedni, jak najmniej szkodliwy dla zdrowia bobasa model. Wybierz smoczek określany jako anatomiczny (czyli dopasowany do kształtu jamy ustnej) – z dolną końcówką gumki spłaszczoną, a górną uwypukloną, z tarczą wyprofilowaną pod nosek dziecka. Zbyt duża lub niewyprofilowana (okrągła) uciska nozdrza i utrudnia oddychanie.

Jak wykorzystać zwykłe rzeczy do alternatywnych celów?

Inne zainteresowania
Czy kiedykolwiek próbowałeś myć reflektory samochodowe przy pomocy pasty do zębów? Być może ten pomysł wydaje ci się dziwaczny, ale zapewniamy, że jest naprawdę skuteczny. Niektóre z rzeczy codziennego użytku często posiadają więcej niż jedno zastosowanie, a my równie często nie mamy o tym zielonego pojęcia i przepuszczamy kolejną szansę na ułatwienia sobie życia. Właśnie dlatego zebraliśmy kilka cennych porad dotyczących alternatywnego zastosowania przedmiotów, które znamy z codzienności.