Tag: ćwiczenia relaksacyjne przykłady

relaks

Jak zwalczyć stres? Ćwiczenia relaksacyjne·

Ćwiczenia
Ćwiczenia relaksacyjne potrafią zwalczyć stres, którego doznajemy każdego dnia. Nawet najmniej stresująca praca po całym tygodniu daje o sobie znać, ponieważ organizm czuje się zmęczony i potrzebuje relaksu. Poniżej znajdziesz kilka prostych ćwiczeń relaksacyjnych, które możesz wykonywać każdego dnia. Po ich zakończeniu nie podnoś się nagle z miejsca, by nie doświadczyć zawrotów głowy.
ćwiczenia z ręcznikiem

Jak pozbyć się stresu za pomocą ćwiczeń?

Ćwiczenia
Jeżeli masz stresującą pracę, po całym dniu czujesz się zmęczona i bolą cię mięśnie, koniecznie powinnaś wypróbować ćwiczenia rozciągające. Warto, bo poprawią ci nastrój i usuną fizyczne dolegliwości. Aby je wykonywać, nie potrzebujesz specjalistycznych przyrządów. Wystarczy do tego... ręcznik kąpielowy!


Podobne porady

wiosenne przesilenie

Jak pokonać wiosenne przesilenie?

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Przez całą zimę powtarzaliśmy sobie, że wraz z pierwszym promykiem wiosennego słońca zaczniesz żyć na nowo. Tymczasem okazało się, że nie masz nawet ochoty podnieść się z łóżka! Czujesz osłabienie, rozdrażnienie, nie możesz się skoncentrować i ciągle męczą cię bóle głowy? To mogą być objawy wiosennego przesilenia. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak je pokonać.
oddychanie relaksacyjne

Jak się zrelaksować? Oddychanie relaksacyjne.

Stres
Jesteś zabiegana? Marzysz o chwili wytchnienia, ale nawet jak już ją znajdziesz to rzucasz się na kanapę i pozwalasz ciału swobodnie nic nie robić? Skończ z taką formą relaksacji i przerzuć się na coś bardziej efektywnego. Leżąc na kanapie nie myślisz o właściwym oddychaniu i odprężeniu psychicznym. A nasza psychika też chce się odprężyć.
Przepis na nalewkę na bezsenność

Jak zrobić domową nalewkę na dobry sen

Likiery
Ten przepis jest dobry dla osób, które walczą z bezsennością lub lękiem. Nalewka ta w sposób łagodny i naturalny odpręża i sprawdza się świetnie w walce z zaburzeniami snu.
zmęczenie

8 przyczyn, dla których nie masz energii

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Jesteśmy zmęczeni. Kompletnie zmęczeni. I nie jest to zasługa zbyt dużej ilości pracy i zbyt małej ilości snu, chociaż te dwie rzeczy mogą się również do tego przyczynić. Czasami łatwo jest wskazać, dlaczego jesteś zmęczony (cały weekend imprezowania), jednak przyczyna takiego stanu rzeczy może być bardziej skomplikowana. Oto najczęstsze powody zmęczenia.
chroniczne zmęczenie

Pobudzająca mikstura dla osób przemęczonych

Naturopatia
Nasz organizm ma tendencję do akumulowania toksyn w wątrobie, nerkach czy w krwi. Jednym ze skutków ubocznych tego procesu jest chroniczne odczucie zmęczenia. Jeżeli od dłuższego czasu czujesz się przemęczony, osłabiony i senny nawet po długim śnie, to może być sygnał, że potrzebujesz skutecznego oczyszczania organizmu.  
zmęczenie

Dlaczego jesteś ciągle zmęczona?

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Wiele czynników ma wpływ na to, że czujesz się ciągle zmęczona. Czasem jest to zarwana noc lub praca do późnych godzin. Jeśli jednak odczuwasz ciągłe zmęczenie pomimo że odpowiednio długo sypiasz i nawet kawa nie jest w stanie cię obudzić może to być przejaw choroby. Poniżej lista przyczyn permanentnego zmęczenia. Zapoznaj się z nią lub skonsultuj z lekarzem, aby odzyskać energię.