Tag: Masło właściwości

Masło zastosowanie

14 zaskakujących pomysłów na wykorzystanie masła

Produkty Mleczne
Zdecydowana większość ludzi używa masła tylko do przyrządzania posiłków. Nie wiedzą oni jednak, że produkt ten można stosować na wiele sposobów do zwykłych prac domowych. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla was 14 zaskakujących pomysłów na wykorzystanie masła poza kuchnią. Niektóre z tych sztuczek pomogą nam łatwo rozwiązać dość uciążliwe problemy.
masło zdrowe

Czy warto jeść masło?

Produkty Mleczne
Masło, chociaż w swym składzie zawiera głównie nasycone kwasy tłuszczowe, których spożywanie w nadmiarze uważa się za szkodliwe dla organizmu, jest wskazane w codziennej diecie. Kiedy jemy racjonalnie i nie popadamy w skrajności, masło może nieść wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Dlaczego warto jeść masło?

Zdrowa Dieta
Masło, choć to jeden z najpopularniejszych i najbardziej naturalnych tłuszczów, w ostatnim czasie jest przedmiotem krytyki wielu dietetyków. Mówi się, że masło podwyższa poziom cholesterolu, sprzyja nadwadze i wcale nie jest naturalne. Większość z tych zarzutów nie znajduje jednak potwierdzenia w faktach. Masło, nawet to kupowane w sklepach, w składzie zawiera przede wszystkim kwaśną śmietankę. Mało znajdziemy w nim chemicznych substancji. Ponadto, to jeden z tłuszczów, które nasz organizm trawi najszybciej. Skrajnie krytyczne opinie na temat masła są zatem bezpodstawne. Co więcej, to produkt, który powinien być nieodłącznym składnikiem naszej diety. Dlaczego warto jeść masło? Tłumaczymy.


Podobne porady

polerowanie samochodu

Jak polerować samochód?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Polerowanie samochodu może jest trudną pracą, bardzo czasochłonną, ale ostateczny efekt – pięknie błyszczący samochód jest tego wart. Produkty do polerowania karoserii samochodu występują w postaci płynów, past i innych. Poniżej podajemy co i w jaki sposób używać, aby uzyskać doskonały połysk.
polerowanie samochodu

Jak wypolerować samochód?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Polerowanie samochodu może nas kosztować sporo pracy, ale rezultaty będą warte poświęconego czasu i energii. Polerowanie powinno opierać się na płynach i pastach, przy czym najlepszy jest „system” polegający na połączeniu przynajmniej dwóch produktów. Poniżej znajdziesz wskazówki jak polerować samochód, by osiągnąć najlepszy efekt.

Jak pozbyć się zaschniętej gumy z ubrania?

Usuwanie plam
Często przez nieuwagę siadamy gdzieś lub opieramy się o gumę do żucia, którą wcześniej ktoś gdzieś przykleił. Może nam się to przydarzyć w autobusie, domu, pracy, szkole, a nawet w kinie. Plama z gumy łatwo się nie spiera dlatego przedstawię wam kilka sposobów jak usunąć ją z ubrań.

Jak usunąć gumę do żucia ze skórzanej tapicerki?·

Usuwanie plam
Usuwanie gumy do żucia ze skóry może być dość trudne. Zazwyczaj guma sama się nie przyklei do skórzanej tapicerki, chyba, że jest bardzo miękka lub zostanie do niej dociśnięta. Bez względu na to, czy guma się przyklei do nowej, skórzanej kanapy, tapicerki, butów czy ulubionej skórzanej kurtki to istnieje sposób, aby ją usunąć bez śladu.

Dlaczego lepiej zapomnieć o gumie do żucia?

Zdrowe Odżywianie
Guma do żucia, zwłaszcza ta niezawierająca cukru, uważana jest powszechnie za nieszkodliwą. Sięgamy po nią po posiłku, by odświeżyć oddech, gdy zaschnie nam w gardle, gdy usiłujemy ograniczyć palenie, itd. Jest niemal pozbawiona kalorii, a więc wydawałoby się bezpieczna, także dla diabetyków, osób na diecie czy kobiet w ciąży. Nic bardziej mylnego. Żując listek gumy, dostarczamy do naszego organizmu właściwie samą tablicę Mendelejewa. Oto co kryję się pod białym „niewinnym” listkiem czy skromną pastylką gumy typu „Orbit”: