Tag: Rodzicielstwo

Rodzina

Jak dzielić obowiązki rodzicielskie?

Opieka nad dzieckiem
Wszystkie obowiązki domowe są na twojej głowie? Ma się narodzić dziecko? Wówczas obowiązków jeszcze przybędzie. Musisz zadbać, aby mąż i starsze dzieci nauczyły Ci się pomagać, bo sama nie dasz rady!
Syndrom pustego gniazda

Jak pokonać syndrom pustego gniazda?

Syndrom pustego gniazda
Ostatnie dziecko przeprowadziło się właśnie do akademika, lub własnego mieszkania, nastał czas pustego gniazda. Obecne pokolenie matek często z dumą mówi o swoich dzieciach i cieszy się z tego, że się usamodzielniły. Mamy wysyłające najmłodsze dzieci na studia nieco inaczej przezywają syndrom pustego gniazda niż kiedyś. Kilka jednak może opisać swój stan po opuszczeniu domu przez dzieci jako depresję, apatię lub utratę tożsamości. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, "kim jestem, jeżeli nie opiekuję się dziećmi?". Prawdą jest jednak, że wiele matek na nowo odkrywa, czym jest wolność. Badania wykazują, że to właśnie ojcowie są mniej przygotowani emocjonalnie na puste gniazdo. Pytanie, jakie powinniście sobie zadać to nie "jak mamy sobie poradzić, gdy dzieci wyjechały?", "tylko jak skorzystać z tej sytuacji?". Jeżeli potrzebujesz pomocy po wyjeździe dzieci poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci zrozumieć, że pustka w domu nie musi być niczym złym.
małżeństwo

5 powodów dla których tak ważne jest małżeństwo sakramentalne

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Jeżeli żyjesz w związku małżeńskim, odkryłaś już zapewne, dlaczego jest ono tak ważne i doświadczyłaś już jego największych zalet. A może twoje małżeństwo było trudne i już się zakończyło? Jeżeli tak, nie porzucaj nadziei. Nadzieja przychodzi jednak dopiero wówczas, gdy zdasz sobie sprawę, że małżeństwo może być znacznie lepszym doświadczeniem, niż to, które już przeżyłaś, lepszym nawet, niż możesz to sobie wyobrazić. Oto 5 powodów dlaczego: