Tag: Naturalny proszek do prania

pranie

Jak zrobić naturalny proszek do prania?

Środki czyszczące
Ile z Was zastanawiało się kiedyś nad zrobieniem swojego własnego proszku do prania? No trochę z Was, na pewno. Skoro czytasz ten artykuł, myślałaś o tym także i Ty. Powiem szczerze, że ja odkąd spróbowałam używać zrobionych przez siebie proszków (a namówiła mnie przyjaciółka) przestałam kupować gotowe proszki. Oczywiście, trzeba dać im kredyt zaufania oraz dobrze dobrać ilościowo wszystkie składniki, aby nie przesadzić z żadnym z nich lub żadnego nie pożałować. Jeśli masz zbyt twardą wodę, możesz zmienić proporcje składników, aby nie zniszczyć ubrań. Dlatego też podałam kilka przepisów na proszki. Chociaż, w niektórych z nich składniki są takie same, to jednak ich ilość jest różna. Przetestuj więc, które proporcje będą najlepsze z Twoją wodą.
pranie

Naturalne środki do prania – przepisy, sposób użycia

Środki czyszczące
Większość środków do prania, mimo jednoznacznie kojarzących się z przyrodą zapachów "morska bryza", "leśny", "kwiatowy", niewiele ma wspólnego z naturą. Zawierają sztuczne dodatki, a często także toksyczne składniki, Wybielacze, płyny do płukania, proszki – często są źródłem alergii, a nawet mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Łatwo im dostać się do naszego organizmu, ponieważ – nie do końca wypłukane – mają bezpośredni kontakt ze skórą, przez którą z łatwością zostają zaabsorbowane. Żeby uniknąć komplikacji, najlepiej używać naturalnych środków do prania. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury.

Jak zrobić naturalny proszek i płyn do prania?

Pranie
Samodzielne przygotowanie domowego środka piorącego to jeden z najprostszych kroków wykonanych w kierunku naturalnego życia. Dodatkowo jest niewiarygodnie łatwy w przygotowaniu.

Dlaczego warto używać naturalnego detergentu?


Konwencjonalne środki piorące naszpikowane są chemikaliami, takimi jak siarczany, substancje zapachowe, fenole, etc. Wiele marek zawiera w składzie destylaty benzyny, którym przypisuje się działanie rakotwórcze i wywoływanie chorób płuc. Ponadto substancje aromatyzujące w tych środkach wytwarza się z wielu szkodliwych substancji.

Środki do prania domowej roboty - cztery przepisy

Nietypowe zastosowania
Pierzesz tkaniny w popularnych środkach do prania? Oczywiście robi to większość z nas, ale tylko niektórzy mają świadomość tego, jak detergenty zakupione w sklepie wpływają na jakość ubrań, a także na naszą skórę. Niestety większość preparatów przeznaczonych do prania zawiera sporo chemicznych substancji, które szybko niszczą tkaniny (szczególnie ich kolor), a także negatywnie wpływają na skórę często powodując uczulenia i podrażnienia. Okazuje się, że można tego łatwo uniknąć. Jak? Używając proszku i płynu do prania domowej roboty. Ich przygotowanie zajmie ci kilka chwil, a ty zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Oto cztery sprawdzone przepisy.