Tag: Pasta do zębów na czyszczenie butów

Jak wyczyścić brudne trampki?

Jak wyczyścić brudne trampki?

Pranie
Jeżeli twoje ulubione trampki są brudne, a żadna metoda mycia nie pomaga w ich odnowie, to podpowiemy ci co zrobić. Nie musisz wyrzucać ich do kosza i kupować kolejnej pary. Wystarczy użyć pastę do zębów, a buty będą jak nowe. Wykonanie jest dziecinnie proste i nie przysporzy ci trudności.
pasta do zębów zastosowanie

9 niesamowitych zastosowań pasty do zębów

Nietypowe zastosowania
Każdy wie, że pasta do zębów czyści zęby i rozjaśnia uśmiech, ale nie każdy wie, że pastą do zębów możesz wyczyścić wiele przedmiotów w swoim domu. Nieżelowa pasta do zębów zazwyczaj ma biały, mleczny kolor, to właśnie ona może posłużyć do czyszczenia, polerowania i odświeżania różnych powierzchni. Poznaj nietypowe sposoby wykorzystania pasty do zębów.

Nietypowe zastosowania pasty do zębów

Usuwanie plam
Pasta do zębów znajduje się w każdej łazience. Jej receptury są ciągle udoskonalane, dlatego nie tylko pielęgnuje zęby i zapobiega schorzeniom jamy ustnej, ale także usuwa przebarwienia i chroni przed chorobami dziąseł. Choć wydaje się, że ten produkt ma oczywiste zastosowania, to można ją wykorzystać na wiele innych sposobów. Okazuje się szczególnie przydatna w czyszczeniu starej biżuterii, przywróceniu dawnego blasku białego obuwia, a nawet pomoże pozbyć się plam z drewnianego stołu. Oczywiście, to tylko kilka zastosowań pasty do zębów, które warto znać i stosować w praktyce.


Podobne porady

ozdobione tenisówki

Jak ozdobić tenisówki?

Pielęgnacja Obuwia
Jeśli tak jak ja kupiłaś zwykłe, jednokolorowe tenisówki planując, że coś z nimi zrobisz, aby nie były takie jednolite, ale do tej pory leżą i czekają na lepsze jutro pora to zmienić. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak ozdobić swoje tenisówki udaj się do sklepu dla plastyków, kup markera do tkanin i zabieraj się za malowanie. Nanieś na swoje tenisówki jakikolwiek wzór, narysuj na nich co tylko ci się zamarzy. Zobaczysz, że zmienią się one nie do poznania.

Jak zafarbować tenisówki?·

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Poniżej przedstawiam instrukcję farbowania tenisówek na inny kolor. Instrukcja dotyczy farbowania typu ombre, ale jeśli chcesz mieć tenisówki w jednym kolorze, to po prostu wystarczy zanurzyć je w barwniku całe a nie tylko w części. Pozostałe czynności pozostają bez zmian.
tenisówki ozdobione metodą decoupage

Jak ozdobić tenisówki metodą decoupage?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Tenisówki i trampki z motywem ulubionych postaci potrafią kosztować krocie. Co zatem zrobić, jeśli bardzo chcemy się wyróżnić, a nie stać nas na inwestowanie setek złotych w buty na jeden sezon? Uwolnić swoje pokłady kreatywności i samodzielnie ozdobić zwykłe tenisówki. Dzięki technice decoupage możliwości są niemal nieograniczone. Jako przykład – białe tenisówki przerobione na buty dla wszystkich fanów Avengers. Tutorial ze zdjęciami krok po kroku poniżej.
pasta do zębów zastosowanie

Nietypowe zastosowania pasty do zębów

Nietypowe zastosowania
Każdy wie, że pasta do zębów czyści zęby i rozjaśnia uśmiech, ale nie każdy wie, że ma również wile innych zastosowań, przydatnych w całym domu. Pasta do zębów jest idealnym środkiem ścierającym i czyszczącym. Zapewni blask i czystość nawet trudnym powierzchniom. Po co więc kupować kolejne chemiczne środki czystości, skoro możemy wykorzystać najzwyklejszą pastę do zębów. Jeżeli chcesz poznać nietypowe zastosowania pasty do zębów, zapraszamy poniżej.

Jak wyczyścić białe trampki? Niezawodne sposoby

Pranie
Trampki najbardziej lubimy za wygodę, której nam dostarczają i wszechstronne zastosowanie, bo pasują niemal do wszystkiego. Niestety, mają to do siebie, że błyskawicznie się brudzą, zwłaszcza te w kolorze białym. Podpowiadamy, jak przy użyciu niezawodnych, domowych środków - takich jak soda oczyszczona, pasta do zębów czy zasypka dla dzieci - sprawić, by białe trampki wyglądały jak nowe i zdradzamy, dlaczego pod żadnym pozorem nie wolno ich na chybił trafił wrzucać do pralki i suszyć na słońcu.