Tag: Przepuklina kręgosłupa jak ją rozpoznać

Objawy przepukliny kręgosłupa

Jakie są podstawowe objawy przepukliny kręgosłupa?

Bóle Pleców
W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi z powodu przepukliny kręgosłupa. Jest to niezwykle bolesna i upośledzająca zdolność ruchu dolegliwość. Ludzki kręgosłup jest skomplikowanym systemem wielu różnych elementów anatomicznych (kości, mięśni i wiązadeł). Uraz lub zaburzenie pracy któregokolwiek z nich może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Z tego też powodu warto dowiedzieć się jak najwięcej o tej uciążliwej chorobie i nauczyć się rozpoznawać jej objawy.


Podobne porady

Jakie są objawy przepukliny brzusznej?

Choroby Układu Pokarmowego
Przepuklina brzuszna, czyli przemieszczenie zawartości jamy brzusznej poza jej anatomiczne miejsce, to dolegliwość, która tak naprawdę może dotknąć każdego z nas. Szczególnie narażeni na jej wystąpienie są osoby wykonujące ciężką fizyczną pracę, otyłe i starsze. To nie wszystko, może ona też dotknąć kobiety w ciąży lub mające za sobą kilka porodów. Obserwuje się także wzmożoną zachorowalność na przepuklinę brzuszną wśród osób cierpiących na częste napady kaszlu (z reguły związane z astmą). Rodzaje objawów oraz ich nasilenie zależeć będzie od danego przypadku, a także od stopnia zaawansowania przepukliny.
ból pleców

Bóle kręgosłupa - profilaktyka podczas codziennych czynności

Bóle Pleców
O kręgosłupie przypominamy sobie zazwyczaj dopiero wówczas, gdy zaczyna nas boleć. To poważny błąd. Podczas wykonywania codziennych czynności to kręgosłup jest najbardziej zagrożony. Zwykle bywa dotknięty zmianami zwyrodnieniowymi i przez to jest mniej odporny na to, co mu szkodzi. Jak więc dbać o kręgosłup, żeby nie bolał? Jakich błędów nie powinnyśmy popełniać?
ból kręgosłupa

Co może być przyczyną bólu kręgosłupa?

Bóle Pleców
Kręgosłup człowieka dzieli się na 5 odcinków i każdy z nich ma niełatwe zadanie do wykonania. Często nie ułatwiamy mu pracy - siedzący tryb życia i unikanie spacerów to nasze główne grzechy. Ból kręgosłupa pojawia się najczęściej w związku z przeciążeniem lub chorobą zwyrodnieniową. Nie ignoruj go, bo może być powiązany m.in. ze schorzeniami ogólnoustrojowymi czy chorobą nowotworową. Poniżej dowiesz się jakie mogą być przyczyny bólu poszczególnych odcinków kręgosłupa. Gdy często odczuwasz takie dolegliwości, koniecznie udaj się do lekarza.

Uporczywy ból kręgosłupa: Przyczyny i sposoby leczenia

Bóle Pleców
Kręgosłup to solidna i sprężysta konstrukcja, ale jego nadmierne obciążanie może skutkować incydentalnym lub przewlekłym bólem na różnych odcinkach. Ta przypadłość jest już chorobą cywilizacyjną. Naukowcy i lekarze alarmują, że coraz młodsze osoby zmagają się ze zwyrodnieniami kręgosłupa i uporczywym bólem. Przyczyn może być wiele, jednak najczęstszymi są złe nawyki, siedzący tryb życia i nadwaga. Czasem powodem bólu pleców są jednak choroby narządów wewnętrznych, a wtedy bardzo ważna jest szybka diagnostyka i rozpoczęcie leczenia. Jak zapobiegać bólom kręgosłupa i jakie metody stosować, gdy już się pojawią?