Tag: Gotowanie

Obiad dla rodziny

Jak skończyć obiad na czas?

Podstawy gotowania
Walczysz z czasem… Twój kurczak piecze się już 60 minut, szpinak będzie gotowy za 15 minut, surówkę trzeba jeszcze pokroić, i upiec ciasto. Jak to zrobić, aby obiad był ciepły na stole na czas? Poniższe porady pomogą Ci się zorganizować i dopiąć wszystko na ostatni guzik.
zupa marchewkowa z zajączkiem

Jak zrobić wielkanocną zupę marchewkową?

Odżywianie Dziecka
Istnieje wiele tradycyjnych potraw związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Spróbuj przygotować także coś oryginalnego, a zarazem zdrowego. Dobrą alternatywą może być na przykład zupa marchewkowa udekorowana zajączkiem z chleba. Jest ona bardzo smaczna i zawiera dużo witaminy A. Generalnie gotowanie zmniejsza zawartość witamin w produktach spożywczych. W przypadku marchwi jest zupełnie odwrotnie, jej wartości odżywcze zwiększają się wraz z gotowaniem. Zrób zupę z zajączkiem swojemu dziecku, a przekonasz się, że będzie zachwycone.

Triki i sztuczki ułatwiające pracę w kuchni

Techniki gotowania
Niektórzy uwielbiają pracę w kuchni, gotowanie i pieczenie jest ich pasją, a utrzymywanie domu czystą rozrywką. Inni zaś nie znoszą zajęć domowych a stanie przy garnkach jest dla nich najgorszą karą. Niestety w każdym domu ktoś musi zajmować się kuchennymi obowiązkami bez względu na to czy je lubi czy nie. Na szczęście są pewne drobne sztuczki, które potrafią tę pracę bardzo ułatwić. Niektóre są proste i zapewne znane, inne naprawdę zaskakujące. Zapraszam wszystkich do ich wypróbowania, bo potrafią naprawdę mile zaskoczyć.

5 błędów kulinarnych, które powodują tycie

Odchudzanie
Nie jest niespodzianką, że potrawy w restauracjach są bardzo kaloryczne i mają wiele ukrytych, dodatkowych składników. Dlatego właśnie jedzenie w domu jest najlepszym pomysłem dla tych, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów. Jeśli jednak od miesięcy trzymasz się zdrowych przepisów a waga stoi w miejscu, to oznacza, że należy się nieco bliżej przyjrzeć swoim kulinarnym nawykom. Poniżej przedstawiam kilka błędów, które niweczą twój plan odchudzania.
Czas w kuchni

5 trików, które pomogą ci zaoszczędzić czas w kuchni

Podstawy gotowania
Życie jest coraz szybsze, spędzamy czas w pracy, na domowych obowiązkach i nie zostaje nam nic na drobne przyjemności, czy żeby się zrelaksować. Przedstawiamy 5 prostych wskazówek, które pomogą zaoszczędzić sporo czasu i wygospodarować go tylko dla siebie. Zastosuj je w codziennym życiu.
czas w kuchni

Jak zaoszczędzić czas w kuchni?

Podstawy gotowania
Nieważne, czy jesteś profesjonalistą w kuchni, czy żółtodziobem, zawsze znajdą się sposoby na to, by ułatwić sobie przygodę z gotowaniem. Dowiedz się, jak możesz spędzić mniej czasu w kuchni i cieszyć się swoimi dokonaniami.
gotowanie

Sprytne triki kuchenne, które ułatwią ci pracę

Techniki gotowania
Przygotowywanie posiłków zabiera mnóstwo czasu. Nie jest też łatwym zadaniem. Jeżeli chcesz być mistrzem w swojej kuchni, poznaj kilka prostych trików, które pomogą ci skrócić czas przygotowania potraw i ułatwią ci zadanie. Koniecznie poznaj wszystkie i wykorzystaj w codziennej pracy w kuchni.
gotowanie

Praktyczne porady, które zaoszczędzą twój czas podczas gotowania

Podstawy gotowania
Nieważne, czy jesteś profesjonalistą w kuchni, czy żółtodziobem, zawsze znajdą się sposoby na to, by ułatwić sobie przygodę z gotowaniem. Dowiedz się, jak możesz spędzić mniej czasu w kuchni i cieszyć się swoimi dokonaniami.
gotowanie

10 najważniejszych kulinarnych wskazówek dla początkujących

Podstawy gotowania
Nie każdy jest urodzonym kucharzem i niektórzy czują się zaniepokojeni na samą myśl, że muszą przyrządzić sobie sami posiłek. Ale oto mały sekret: to nie jest takie trudne, jak niektórzy twierdzą. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z gotowaniem, oto kilka podstawowych porad na początek. Przeczytaj, a już wkrótce będziesz się delektować własnymi, zdrowymi potrawami przyrządzonymi w twojej kuchni.
jak usprawić gotowanie

Jak usprawnić sobie gotowanie?

Techniki gotowania
Bez względu na to czy jesteś mistrzem kuchni czy też nie, szybkie i poprawne gotowanie wymaga czasu i praktyki. Jeżeli jesteś początkującym kucharzem, to mamy coś dla ciebie. Możesz usprawnić sobie pracę w kuchni korzystając z kilku prostych porad. Dzięki nim gotowanie stanie się przyjemnością i nie będziesz musiał obawiać się, że zajmuje ci zbyt dużo czasu.