Tag: Zmiana pieluchy

Zmiana pieluszki

Jak zmienić pieluchę?

Opiekunki do Niemowlaków
Prędzej czy później taka sytuacja może się zdarzyć również i tobie. Brudna pieluszka śmierdzi. Powoduje bałagan i niejednych może zdegustować. Jednak jeśli opiekujesz się dzieckiem, to zmiana pieluszki jest normalną rzeczą, którą musisz wykonać. Poniżej znajdziesz wskazówki i porady na temat tego, jak zmienić pieluszkę.
zmienianie pieluchy

Jak prawidłowo zmienić pieluszkę?

Pielęgnacja noworodka
Przewijasz malca wiele razy w ciągu dnia. Z nami opanujesz tę sztukę do perfekcji. Niemowlę ma bardzo wrażliwą skórę, dlatego tak ważne jest regularne zmienianie pieluchy. Dzięki temu znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania bolesnych odparzeń. Żeby ułatwić sobie zadanie, przygotuj specjalne miejsce, gdzie będzie przewijak i wszelkie niezbędne akcesoria. Dzieci często nie lubią zmiany pieluszki – szybko się wtedy nudzą i zaczynają wiercić. Bądź jednak cierpliwa i nie spiesz się. Pamiętaj, że jeżeli zachowasz spokój, niemowlę najprawdopodobniej będzie skłonne do współpracy. Gdy twój malec za wszelką cenę chce uciec z przewijaka, spróbuj dać mu zabawkę, która go zajmie.
zmienianie pieluszki,

Jak zmienić pieluchę noworodkowi?

Pielęgnacja noworodka
Niemowlęta zazwyczaj nie przepadają za tym zabiegiem. Łatwo się nudzą i niecierpliwią. Dlatego rodzice starają się przewijać swoje dzieci jak najszybciej. Wiele osób w pośpiechu zapomina, że podczas przewijania nie wolno podnosić dziecka za nóżki. W ten sposób można uszkodzić maleństwu stawy. Właściwa, bezpieczna dla bioderek technika przewijania to podstawa. Aby niemowlę się nie wierciło, trzeba do niego czule przemawiać. Gdy sami jesteśmy spokojni, nie wykonujemy nerwowych ruchów, które niepokoją maluszka.


Podobne porady

Przewijanie niemowlaka

Jak przewijać niemowlę?

Pierwsze Dziecko
Zmienianie pieluszki u dziecka wydaje się być niezwykle łatwe i niezbyt skomplikowane, nieraz przecież widzieliśmy jak to się robi w domu, w telewizji itp. Jednak młodzie rodzice, którzy właśnie doczekali się pierwszego dziecka, są przerażeni na samą myśl o tej czynności, ponieważ maleństwo wydaje się im jeszcze niezwykle kruche i boją się zrobić mu jakąkolwiek krzywdę. Warto więc krok po kroku przedstawić jak powinno wyglądać prawidłowe przewijanie.
przewijanie noworodka

Jak przewijać noworodka?·

Pierwsze Dziecko
Jeśli nigdy wcześniej nie przewijałaś noworodka, nie przejmuj się. Nowy członek rodziny zapewni ci wiele okazji do wykorzystania zdobytej w tym artykule wiedzy w praktyce. Wielu młodych rodziców przewijając dziecko popełnia te same błędy, np. ubierają pieluchę tył na przód, zakładają ją krzywo lub obrywają porcją moczu swojego bobaska. Nie jesteś więc w tym temacie osamotniona. Poniższa instrukcja krok po kroku nauczy cię jak sztukę przewijania noworodka opanować do perfekcji.