Tag: Starzenie się

Dojrzała, zadbana kobieta

Jak pozostać młodym?

Rozwój Osobisty
Od chwili swoich narodzin rozpoczynasz naukę, że starzenie się jest częścią życia. Wokół widzimy ludzi, którzy się starzeją i wiemy, że podobnie będzie z nami. Ale nauka udowadnia, że możemy, chociaż częściowo zatrzymać proces starzenia się i uczynić go bardziej znośnym. Nawet bez pomocy nauki możemy zrobić rzeczy, które opóźnią proces starzenia i pomogą nam na długo zatrzymać młodość. Poniżej znajdziesz wskazówki, co zrobić by na dłużej pozostać młodym.
Kobieta pijąca wodę

Jak wyglądać młodo i pięknie?

Zabiegi na twarz
Czy możliwe jest, aby zachować młody i zdrowy wygląd nawet jak się starzejemy? Odpowiedź brzmi: Tak! Jeżeli dbasz o siebie z należytą starannością możesz zachować dobry wygląd przez wiele lat. A oto kilka porad jak wyglądać wiecznie młodo.
Zdjęcie w zdjęciu

Jak wyglądać młodo?·

Cera dojrzała
Jeśli miewasz dni kiedy patrzysz w lustro i czujesz, że chciałabyś coś zmienić w swoim wyglądzie i chciałabyś nabrać świeżości, przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące tego jak wyglądać młodo.
Dojrzała i młoda twarz

Jak odmłodzić twarz?

Cera dojrzała
Życiowe doświadczenie często widoczne jest na twarzy. Worki pod oczami i oczywiście zmarszczki są coraz bardziej widoczne wraz z upływającym czasem. Wiekowe starzenie się to nie jedyny powód starzenia się twarzy. Inne równie ważne czynniki, które mają wpływ ma wygląd twarzy to promienie słoneczne oraz palenie papierosów. Podczas gdy niektóre kobiety uciekają się do chirurgii plastycznej, Ty możesz skorzystać z mniej drastycznych metod, które opisane są poniżej.
Kobieta na basenie

Jak zapobiec starzeniu się skóry?·

Pielęgnacja cery
Zamiast modlić się o gładką skórę, zacznij dbać o siebie. Oto dziesięć przykazań zdrowego wyglądu opracowane przez najlepszych specjalistów z dziedziny dermatologii. Wypróbuj je, a przekonasz się, że warto!
Ćwiczenia jogi

Jak odmłodzić organizm?

Pielęgnacja skóry
Spytani o oznaki starzenia, pewnie większość z nas skoncentruje się na twarzy ze wszystkimi jej zmarszczkami, zwiotczałą skórą i tak dalej. Jednak nasze ciała są równie ważne jak twarze i zasługują na nieco uwagi. Warto zacząć dbać o swoje ciało już teraz, gdy jest jeszcze młode. Dzięki temu nie tylko będzie lepiej wyglądać aktualnie, ale także zachowa dobrą formę w miarę upływu lat. Wyobraź sobie starszą osobę - co widzisz? Zapewne kogoś, kogo aktywność fizyczna jest ograniczona przez problemy zdrowotne. Ładna, gładka twarz to niewielka pociecha, jeśli Twoje ciało jest ociężałe, a wiek odciska piętno na Twojej posturze i sposobie poruszania się. Procesu starzenia nie da się w pełni kontrolować, tak jak nie da się przeciwdziałać genom czy nieszczęśliwym wypadkom. Mimo to wciąż mamy wielki wpływ na kierunek, w jakim nasze ciała będą postępować wraz z upływem czasu. Warto zacząć działać już teraz, aby w przyszłości czerpać korzyści z regularnych ćwiczeń i dbania o swój styl życia. Większość z nas żyje przyszłością, planami i marzeniami. Zapominamy, że nasze ciała potrzebują naszej uwagi właśnie teraz. Pora więc zapomnieć o "kiedyś" i zająć się teraźniejszością.
piękna cera

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Zabiegi na ciało
Czy chcesz się cieszyć przez długie lata młodą i jędrną skórą? Jeśli tak, to zacznij się troszczyć o nią już dziś poprzez dostarczanie jej odpowiednich witamin i składników mineralnych.

5 sposobów na opóźnienie starzenia

Zmarszczki
Proces starzenia jest całkowicie naturalny i nie da się go w żaden sposób zatrzymać. Wraz z upływem lat skóra staje się coraz bardziej sucha, cienka i bardziej podatna na uszkodzenia. Na szczęście starzenie można nieco opóźnić i wyglądać młodziej o paręnaście lat. Jak to zrobić?
odmładzająca maseczka

Odmładzanie skóry twarzy - domowe sposoby

Cera dojrzała
Gabinety kosmetyczne kuszą rozmaitością odmładzających zabiegów, ale my nie zawsze mamy czas, pieniądze lub ochotę, by z nich korzystać. Na szczęście podobne kuracje (ale dużo tańsze!), oparte na tych samych składnikach, możemy przeprowadzić w domu ‒ wykorzystując to, co mamy w lodówce lub kupiłyśmy w drogerii. Miód, czekolada, owoce są nie tylko pyszne i zdrowe, ale też mają niezwykłe właściwości upiększające…Zarezerwuj więc łazienkę tylko dla siebie, przygaś światła, zapal świece i… do dzieła. Relaksuj się i młodniej w oczach!
pierwsze zmarszczki

Co przyspiesza starzenie się skóry? 4 rzeczy, na które musisz uważać

Zmarszczki
Marzenie o młodej, pozbawionej zmarszczek skórze ma każda z nas. Chciałybyśmy cieszyć się nią jak najdłużej, jednak nawet mimo najszczerszych chęci nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele codziennych czynności przyczynia się do jej starzenia. Każda z nas wie, że toksyny znajdujące się w środowisku, dym papierosowy, czy ekspozycja na światło słoneczne przyspieszają starzenie się skóry. Istnieją jednak inne, pozornie nieszkodliwe czynniki, na które na co dzień nie zwracamy uwagi, a które przyspieszają proces starzenia się skóry. Zamiast wydawać setki złotych na kolejne kremy przeciwzmarszczkowe dowiedz się, na co uważać i co wyeliminować, by cieszyć się młodym wyglądem na dłużej.