Tag: Domowy płyn do płukania tkanin

Pranie domowe sposoby

4 sposoby na zdrowsze pranie

Pranie
Jeśli pierzesz swoje ubrania w zwykłych detergentach do prania, dostajesz więcej, niż byś sobie życzyła. Od szkodliwych chemikaliów, które zanieczyszczają naszą wodę, do „perfum”, które utrzymują się na naszych czystych ubraniach, a które nie zawsze są dla nas bezpieczne. Detergent to nie jedyna brudna część naszego prania. Chusteczki do suszenia i płyny do płukania tkanin również nie są bez winy z punktu widzenia zdrowia i ochrony środowiska. Zawierają listę składników, z których wiele uznaje się za wysoce toksyczne lub których stosowanie nie jest nawet prawnie uregulowane. Oczywiście nie wszystkie środki chemiczne są szkodliwe. Soda oczyszczona jest środkiem chemicznym, sól, boraks czy kwas octowy również (znaleźć go możemy w occie). Problem pojawia się w przypadku chemikaliów, które mogą szkodzić naszemu zdrowiu, zatruwać środowisko czy powodować oporność na antybiotyki. Na szczęście, nie musimy prać naszych ubrań w szkodliwych środkach chemicznych! Oto kilka alternatywnych środków, które można wykonać samemu, aby uzyskać naprawdę czyste i pachnące pranie.
Domowy płyn zmiękczający tkaniny

Domowy płyn zmiękczający tkaniny

Pranie
Marzysz o miękkim i pięknie pachnącym praniu? Wypróbuj koniecznie domowy płyn. Przygotowany z naturalnych składników nie podrażni skóry i nie spowoduje alergii. Dzięki niemu twoje pranie będzie miękkie, ocet wypłucze resztki proszku do prania, a dodatek suszonych owoców i kwiatów pozostawi subtelny, delikatny zapach.


Podobne porady

ekologiczne środki czystości

Jak sprzątać bez detergentów?

Środki czyszczące
Nie musisz ryzykować zdrowia. Nieskazitelną czystość w domu zapewnią Ci ocet, soda i cytryna. Agresywne, naszpikowane chemikaliami środki czystości mogą powodować alergie, duszności, nieżyt gardła i krtani, a nawet groźne choroby autoimmunologiczne. Jak sprzątać, by nie szkodzić zdrowiu domowników i naszemu środowisku? To prostsze niż myślisz! Trzeba tylko pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad.
zmywanie podłogi

Jak zrobić ekologiczny płyn do mycia podłóg?

Środki czyszczące
Lubisz ten moment tuż po umyciu podłogi, kiedy całe pomieszczenie wydaje się być wolne od kurzu i brudu? W takim pokoju czujesz się bardziej rześko i komfortowo, a ono samo sprawia wrażenie większego i jaśniejszego. Jeśli jednak chcesz być na co dzień eko, musisz zrezygnować z chemicznych środków do mycia podłóg. Czy te naturalne poradzą sobie z umyciem podłogi równie dobrze? Ależ oczywiście! Oto przepis na uniwersalny, a więc nadający się do różnych rodzajów podłóg, płyn, który sprawi, że będą one nieskazitelnie czyste bez użycia chemii. A w twoim domu jeszcze długo unosił się będzie orzeźwiający zapach cytrusów.
świeże pranie

Jak zrobić domowy płyn do tkanin z octem?

Pranie
Ocet sprawia, że ubrania stają się miękkie i przyjemne w dotyku. Użycie świeżej mięty natomiast nadaje praniu piękny świeży zapach. Poza tym domowy płyn do płukania tkanin jest w pełni naturalnym produktem.

Nietypowe zastosowania rajstop

Nietypowe zastosowania
Aż trudno uwierzyć, że zwykłe, nylonowe rajstopy mogą znaleźć aż tyle, często bardzo zaskakujących, zastosowań. Czy wiesz, że dzięki nim możesz w łatwy i prosty sposób wypolerować szyby, pozbywając się jakichkolwiek smug, wyczyścić ulubione skórzane buty na przysłowiowy błysk, odnaleźć zagubiony klips, kolczyk czy inną małą rzecz albo zapobiec brudzeniu się szczotki do włosów? Zanim zatem następnym razem pochopnie spiszesz na straty parę rajstop z puszczonym oczkiem i wyrzucisz je do kosza, dobrze się zastanów, czy nie możesz wykorzystać ich w jakiś praktyczny sposób. Gwarantujemy ci, że tak.