Tag: Tłuste plamy na ubraniach

tłusta plama

Jak usunąć tłuste plamy?

Usuwanie plam
Często zdarza nam się poplamić ubranie tłuszczem. Chyba jest to jeden z najczęstszych rodzajów plam. Warto więc wiedzieć jak się za takie plamy zabrać i skutecznie je usunąć, aby nie zabrudziły naszych ubrań czy dywanów.
10 zasad usuwania plam

10 najważniejszych zasad usuwania plam

Usuwanie plam
Nie czarujmy się – wrzucenie ubrań do pralki wraz z detergentem jest proste. Problem pojawia się, gdy ubrania nie dopierają się i pozostają na nim nieestetyczne plamy. Co robić, by tak się nie stało? Ta umiejętność jest naprawdę kluczowa jeśli chodzi o robienie prania. Oto lista 10 zasad dzięki którym usuwanie plam będzie prostsze:
Jak usunąć tłuste plamy z ubrań

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań

Usuwanie plam
Jak pozbyć się tłustych plam z ubrań? Zwykłe pranie nie wystarczy. Możesz oczywiście zastosować chemiczne odplamiacze, ale mogą spowodować odbarwienie tkaniny lub uszkodzenie materiału. Możesz również zastosować domowy sposób na usuwanie tłustych plam, który znajdziesz poniżej.
plamy

4 naturalne sposoby walki z plamami

Usuwanie plam
Kto powiedział, że plamy można usunąć wyłącznie drogimi, chemicznymi środkami? Jeżeli jesteś zwolennikiem naturalnych metod sprzątania, to mamy dla ciebie a skuteczne i w pełni naturalne sposoby na walkę z plamami. Każdemu z nas zdarza się zabrudzić ubranie. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób poradzić sobie z zabrudzeniami. Wypróbuj naszych metod i znajdź swoją ulubioną. Każda z nich skutecznie poradzi sobie z zabrudzeniami. Możesz mieszać metody ze sobą lub każdej z nich używać osobno.

Triki pozwalające uratować nasze ulubione ubrania

Pranie
Z pewnością każdy z nas chociaż raz był w sytuacji, kiedy wydawało się, że nasza ulubiona bluza dresowa, czy spodnie nadają się jedynie do wyrzucenia. Jeżeli istniałby sposób na uratowanie naszej garderoby lub możliwość prostszego jej użytkowania, czy skorzystałbyś z takiej możliwości? Dziś przedstawiamy kilka prostych trików, które wykorzystasz, aby móc nadal nosić swoje ulubione ubrania:

1. Co na plamy z potu?
Plamy z potu mogą powodować przebarwienia, a w połączeniu z dezodorantem stają się tłuste i trudne do usunięcia. Zastosuj wówczas mieszankę wody z sokiem z cytryny. Wystarczy do szklanki z wodą dodać sok wyciśnięty z połowy cytryny i delikatnie wetrzeć w zanieczyszczenia.