Tag: Ozdoby na Boże Narodzenie zrób to sam

Ozdoby na choinkę - łyżwy

Jak zrobić ozdoby na choinkę - łyżwy?

Choinka
Maleńkie łyżwy z filcu będą śliczną ozdobą choinkową. Jeśli masz dzieci lub postanowiłaś w tym roku sama zrobić dekoracje choinkowe to ten pomysł ci z pewnością przypadnie do gustu.
Papierowe bombki

Jak zrobić papierowe bombki?

Choinka
Poniżej znajdziesz instrukcję robienia papierowych bombek. Te bombki w przeciwieństwie od poprzednich plecionych są dość masywne i ciężkie. Zobacz jak je zrobić.

Jak zrobić aniołki na choinkę z papilotek?·

Babeczki i Muffinki
Takie ozdoby choinkowe wykonasz za pomocą kolorowych papilotek do muffinek lub ze zwykłego kolorowego papieru. Do ich przygotowania będziesz potrzebować również akrylowych koralików dostępnych w sklepach hobbystycznych.
gwiazdy betlejemskie

Jak zrobić gwiazdę betlejemską z gliny polimerowej?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Poisencja, czyli gwiazda betlejemska, to roślina, która już na stałe wpisała się w bożonarodzeniowy klimat. Pojawia się zresztą nie tylko na naszych parapetach, ale jako motyw w świątecznych dekoracjach. Mamy zatem stroiki na stół czy też wieńce na drzwi ze sztucznymi gwiazdami betlejemskimi. Bożonarodzeniowy kwiat możemy też stworzyć z masy solnej czy gliny polimerowej. I właśnie temu ostatniemu sposobowi poświęcony jest poniższy artykuł.
bombka choinkowa diy

Jak zrobić bombkę z suszonymi roślinami w środku?

Choinka
Gałęzie sosny, jodły czy świerku, owoce i liście ostrokrzewu, jemioły czy rokitnika... Te i inne dary natury nieodłącznie kojarzą nam się z zimą i ze świętami Bożego Narodzenia. Moja dzisiejsza propozycja to przezroczysta szklana bombka wypełniona w środku właśnie tymi suszonymi roślinami, których widok od razu przywodzi nam na myśl świąteczny czas. A wykonamy ją dosłownie w kilka minut!
śnieżynki na choinkę

Jak zrobić śnieżynki z patyczków po lodach?

Choinka
Szukasz prostych pomysłów na własnoręcznie robione ozdoby choinkowe? W takim razie twoje poszukiwania właśnie zostały zwieńczone sukcesem! Z wykonaniem tych uroczych śnieżynek, czy jak kto woli gwiazdek, poradzi sobie nawet największy antytalent plastyczny. Zrobisz je w ok. pół godziny, a jeśli zdecydujesz się na ich rustykalną wersję (bez farby czy brokatu) - jeszcze szybciej.
choinka z kół

Jak zrobić choinkę z kół papierowych?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Grudzień to chyba najbardziej magiczny miesiąc w całym roku. I choć święta Bożego Narodzenia trwają krótko, to ich klimat odczuwamy już podczas oczekiwania na nie, a więc przez cały ten miesiąc. W świąteczny nastrój wprowadza nas robienie ozdób świątecznych, które potem upiększą nasze mieszkanie. Papierowe choinki są wprost idealne do postawienia na półce, stole czy parapecie.
elf

Jak zrobić elfa z patyczków po lodach?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Oto prosty i przyjemny w wykonaniu świąteczny projekt dla wszystkich przedszkolaków. Sympatyczną buźkę uwielbianego przez dzieci pomocnika świętego Mikołaja zrobicie z drewnianych patyczków po lodach, filcu i kolorowego bristolu. Masz więcej dzieci lub projekt ten zamierzasz wykorzystać na zajęciach plastycznych w przedszkolu czy szkole? Z tyłu elfa koniecznie umieść imię pociechy. A starsze przedszkolaki niech spróbują podpisać się same. Ta urocza ozdoba na pewno spodoba się każdemu dziecku.
bombka choinkowa diy

Jak zrobić ozdobę choinkową - bombka w siatce jutowej?

Choinka
Ubóstwiasz styl rustykalny w każdym wydaniu? W takim razie twoje bożonarodzeniowe drzewko na pewno też będzie ubrane zgodnie z tym trendem. Jeśli szukasz nowych pomysłów na ozdoby choinkowe w stylu rustykalnym, poświęć chwilkę czasu na zapoznanie się z tym artykułem. Czerwone bombki otulone jutą na pewno dodadzą twojej rustykalnej choince nietuzinkowego wyglądu!
dekoracja świąteczna

Jak zrobić dekorację świąteczną - choinka ze zdjęciami?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Grudzień to nie tylko czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W miesiącu tym wielu z nas powoli zaczyna robić podsumowanie kończącego się roku. Robimy bilans zysków i strat i przypominamy sobie najważniejsze chwile, które stały się naszym udziałem. Jeśli chcecie, na nadchodzące Boże Narodzenie możecie zrobić dekorację w postaci choinki obwieszonej bombkami z miniaturami waszych ulubionych zdjęć zrobionych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Projekt ten jest wprost idealny do wykonania z dziećmi.