Tag: Przechowywanie ziół

suszenie ziół

Jak suszyć i przechowywać zioła?

Zioła
Świeże zioła, możesz kupić w pobliskim sklepie, ale nie zawsze w zimie. Proponujemy zrobić małe zapasy na okres zimy i nie tylko. Coraz więcej przepisów sugeruje używanie różnych ziół gdyż są one bardzo zdrowe i wspomagają przemianę materii i doskonale komponują się w wielu potrawach. Poniżej znajdziesz najprostsza pod słońcem metodę jak zasuszyć zioła, zachowując ich aromat.
zioła

Jak przechowywać zioła?

Zioła
Czy należysz do tych szczęściarzy, którzy mają mnóstwo świeżych ziół ze swojego własnego ogródka? A może dostałaś zioła od koleżanki? Może po prostu nabyłaś je w sklepie? Nie ważne skąd masz zioła, warto wiedzieć jak je odpowiednio przechowywać, aby nie straciły swych właściwości. Oto kilka praktycznych porad.
Świeża bazylia

Jak przechowywać świeżą bazylię?·

Warzywa
Prawidłowo przechowywana bazylia zachowa na długi okres swój smak oraz wartości odżywcze. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad na temat przechowywania świeżej bazylii.
Przycinanie ziół

Jak uprawiać zioła?

Uprawa Ziół
Zioła kuchenne są roślinami, które ciągle na nowo odrastają, więc jeśli masz je w ogrodzie, nie bój się ich zrywać czy podszczypywać. Tak naprawdę rośliny będą z tego czerpać korzyści, a Ty będziesz mieć mnóstwo wspaniałych smaków, które będziesz mogła dodawać do potraw. Większość ziół i roślin liściastych naturalnie wytwarza nasiona, i w przypadku ziół takich jak pietruszka, szczypiorek czy bazylia, moment kiedy dojdą do tego etapu, oznacza ich koniec. Tak więc obrywaj liście wcześnie i często, tak aby zachęcić rośliny do produkcji większej ilości liści i zapobiegać powstawaniu nasion. Może to być postrzegane jako oszukiwanie przyrody, ale działanie takie przedłuża żywotność rośliny i daje Ci pełne garści świeżych ziół. Zrób to: marzec - sierpień (lub gdy zioła wypuszczają liście) Czas potrzebny na wykonanie: 10 minut
zioła

3 najlepsze sposoby przechowywania ziół

Zioła
Coraz więcej osób decyduje się na własną uprawę ziół. Jednak często bywa tak, że nie jesteśmy w stanie zużyć ich, zanim zwiędną. Chcielibyśmy także cieszyć się wspaniałym aromatem i smakiem ziół przez cały rok, a nie tylko wiosną i latem. Co zatem zrobić, by zachować ich właściwości na dłużej? Zamrozić, zasuszyć, zamknąć w pojemniczkach? Poniżej poznasz trzy najlepsze sposoby przechowywania ziół i dowiesz się, kiedy najlepiej je stosować.
zioła

Jak zbierać i suszyć zioła?

Ziołolecznictwo
Sposób, w jaki zbierasz, suszysz i przechowujesz zioła, ma wpływ na zawarte w nich substancje. Jeśli robisz to odpowiednio, zostają one w pełni zachowane. Jeśli nie – dawka leczniczych składników może się zmniejszyć i w przyszłości zioło (np. w postaci nalewki) zadziała słabiej lub w ogóle. Jak zatem prawidłowo zbierać i suszyć zioła? Tego dowiesz się w dalszej części porady.
sposoby na przechowywanie jedzenia

5 rad jak przechowywać jedzenie

Techniki gotowania
Większość z nas lubi kupować produkty na zapas, bo to często pozwala zaoszczędzić pieniądze. Ponadto, unikamy wtedy częstych wizyt w sklepie, a więc oszczędzamy czas. Jednak niektóre produkty szybko się psują. Co zrobić, by tego uniknąć? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Sześć twórczych sposobów na dłuższe przechowywanie jedzenia

Warzywa
Wszystkie produkty żywnościowe łatwo się psują, a czasem się zdarza, że trudno jest je wykorzystać przed upływem terminu przydatności do spożycia. Dlatego skala marnotrawienia żywności, a co się z tym bezpośrednio wiąże, także pieniędzy, jest tak ogromna. Wystarczy przestrzegać kilku prostych wskazówek, aby zmniejszyć psucie się żywności i zaoszczędzić dzięki temu sporo pieniędzy. Oto kilka sztuczek, które mogą okazać się bardzo przydatne: