Tag: Dekorowanie ścian

ręcznie malowane drzewo

Jak namalować drzewo na ścianie?

Materiały i elementy dekoracyjne
Wiele z Was chciałoby nadać swoim wnętrzom ciekawego wyglądu i oryginalności. I można to zrobić na naprawdę wiele sposobów. Ale nasze dzieci też chciałyby mieć piękne pokoje. I można to zrobić, zamienić pokój dziecka na przykład w piękny ogród. Ja zainspirowałam się właśnie ogrodem, na co moja córka przystała z wielkim entuzjazmem. Chciałam jednak, aby to nasze drzewo w jej pokoju było choć odrobinę 'żywe', więc zamiast namalować na nim kwiaty postanowiłam..... No właśnie, przekonajcie się sami.
dekoracja ściany

Jak wieszać obrazy na ścianie?

Sztuka i akcesoria
Praktycznie każdy decyduje się powiesić w swoich wnętrzach obrazy, zdjęcia lub kultowe plakaty. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Na jakiej wysokości powiesić obraz? Jaki kolor powinna mieć rama? Jak zaaranżować obok siebie kilka obrazów lub zdjęć? Poniżej znajdziesz zarówno wskazówki dotyczące samego wieszania obrazów, jak i przykładowe aranżacje, które możesz wykorzystać umieszczając obok siebie kilka dzieł. Pomogą ci one dopracować koncepcję bez potrzeby robienia ze ścian szwajcarskiego sera.
aranżacja obrazów

Jak wieszać obrazy na ścianie? Cz. II

Sztuka i akcesoria
Wieszanie na ścianie obrazów może być skomplikowane i frustrujące, jeśli nie ma się informacji dotyczących techniki i sposobu ich aranżacji. W tej części dowiesz się jak prawidłowo korzystać z symetrii i linii pomieszczeń, by jeszcze lepiej wyeksponować ich charakter. Jeśli interesuje cię więcej informacji, odsyłam do części I i III tego poradnika.
zdjęcie na ścianie

Jak wieszać obrazy na ścianie? Cz. III·

Sztuka i akcesoria
W tej części artykułu dowiesz się jak grupować podobne zdjęcia i obrazy ze względu na ich kształt i obramowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wieszania obrazów i poznać ciekawe aranżacje, zachęcam do przeczytania poprzednich dwóch części tego poradnika. Odnośniki do nich znajdziesz na końcu artykułu.
tapeta ręcznie malowana

Jak ozdobić ścianę malowaną tapetą?

Materiały i elementy dekoracyjne
Gdy szukałam pomysłu na tanie i efektowne udekorowanie mojego starego mieszkanka, odkryłam metodę, która jest genialna w swojej prostocie, a jednocześnie daje taki efekt, że po dziś dzień wszyscy moi goście nie mogą wyjść z zachwytu. Wymaga od ciebie jedynie farby, dobrego pędzelka i kawałka kartonu. Efekt widzisz na zdjęciu obok. Gra warta świeczki? Myślę, że tak. Przekonaj się jak banalnie proste jest to rozwiązanie.

Jak stworzyć napis 3D na ścianę?

Materiały i elementy dekoracyjne
Napis na ścianę w 3 – D stanowi niebanalną ozdobę każdego pokoju. Zawsze chciałeś mieć swoje imię na ścianie, jak z katalogów? Teraz masz szansę dowiedzieć się jak tego dokonać. Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane i nie wymaga dużego wysiłku. Być może na początku pojawią się trudności, ale efekt jest zaskakujący, dlatego warto spróbować. Poniżej znajdziesz wskazówki, które rozwieją wszystkie twoje wątpliwości. Powodzenia!

Jak wykonać dekorację do kuchni lub jadalni z łyżek?·

Inne projekty i wyroby
Twoja kuchnia lub jadalnia jest zbyt szara i nudna? Marzysz o tym, by wyglądała jakby dopiero opuścił ją projektant wnętrz? Czasami jedna ozdoba potrafi zupełnie odmienić ponure pomieszczenie w miejsce, w którym będzie się przebywać z przyjemnością. Przykładem takiej ozdoby jest prosta, kolorowa dekoracja, którą może wykonać każdy.