Tag: Suche powietrze w domu

nawilżacz powietrza

Jak nawilżyć powietrze w domu?

Inne
Czy w waszych domach w okresie jesienno-zimowym (a więc wtedy gdy działa ogrzewanie) wilgotność powietrza też jest bardzo niska? Zakładam, że tak. No bo przecież nie mogę być jedyną osobą, mieszkającą w takim domu i odczuwającą suchość powietrza. Bardzo mi to przeszkadzało więc szukałam różnych sposobów na pozbycie się tego problemu. Okazało się, że nie jest to coś, z czym nie można sobie poradzić. Przeczytajcie sami.


Podobne porady

oliwa z oliwek

Jak nawilżyć suche włosy?

Pielęgnacja włosów
Wszyscy wiemy, że oliwa z oliwek jest zdrowym tłuszczem, niezbędnym dla naszego organizmu. Używamy jej do sałatek i nie tylko. Możesz użyć oliwy z oliwek jako balsamu dla suchych i puszących się włosów. Jest niezastąpiona i nie można porównać jej do żadnych odżywek kupionych w sklepie. Poniżej znajdziesz sposób na nawilżenie suchych włosów. Zabieg najlepiej powtarzać 1-2 razy na tydzień w zależności od kondycji twoich włosów.
stopy w mleku

Jak nawilżyć stopy?

Pielęgnacja skóry
Jeśli Twoje stopy są przesuszone bądź to po zimie, lub po lecie należy się nimi odpowiednio zająć. Prawidłowe nawilżenie i odżywienie pozwoli naszym stopo poczuć się dużo lepiej, a co za tym idzie dłużej nam służyć i ładnie się prezentować. Zobacz, jak w niezwykle prosty sposób możesz nawilżyć swoje stopy.
Rośliny do mieszkania

Jak nawilżyć powietrze za pomocą roślin?

Rośliny doniczkowe
Szczególnie zimą powietrze w naszych domach i mieszkaniach, staje się wysuszone. Dzieje się tak poprzez ogrzewanie w kaloryferach oraz mroźne powietrze, które jak wiemy jest bardzo suche. Jak je zatem nawilżyć? Artykuł zawiera informacje o tym, które z roślin oddają najwięcej pobranej wody i tym samym skutecznie nawilżają powietrze w naszych domach.
nawilżacz powietrza

Jak wybrać nawilżacz powietrza?

Drobne AGD
Zwłaszcza w sezonie grzewczym nawilżacz powietrza staje się ważnym urządzeniem w każdym domu. Pozwala ukoić drapanie w gardle, zapobiega elektryzowaniu, chroni drewniane podłogi i meble przed pękaniem. Odpowiednie nawilżenie powietrza jest bardzo ważne dla naszego zdrowia, ale sam zakup nawilżacza nie wystarczy. Musimy pamiętać, żeby regularnie czyścić pojemnik z wodą i podstawę, ponieważ mogą się tam gromadzić bakterie i pleśń, zaostrzające objawy astmy. Jednak jak wybrać nawilżacz powietrza, który najlepiej spełni nasze wymagania? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.
nawilżanie skóry

Jak skutecznie nawilżyć skórę?

Skóra sucha i wrażliwa
Zauważyłaś, że twoja skóra wyjątkowo szybko się przesusza? Dzieje się tak pomimo tego, że rano i wieczorem nakładasz krem na twarz i balsam na ciało? Cera jest napięta, piecze przy demakijażu? Twoje łokcie i łydki bywają szorstkie i czasem się łuszczą? Zadziałaj jak najszybciej! Nawilż swoją skórę od wewnątrz i od zewnątrz, a ona odwdzięczy ci się pięknym, zdrowym wyglądem.
paprotka

Jakie rośliny nawilżają powietrze?

Rośliny doniczkowe
Narzekasz na suche powietrze wewnątrz twojego mieszkania? Zastanawiasz się jak je skutecznie nawilżyć w upały? Z pomocą przyjdą ci… rośliny! Oddające wilgoć do otoczenia gatunki delikatnie nawilżają powietrze, lekko je schładzając. Ważna jest także zieleń listków, działająca kojąco na naszą psychikę… Szczególnie polecane są takie gatunki jak skrzydłokwiat, lipka pokojowa czy tak popularna paprotka. Oczywiście nie bez znaczenia jest to, jak będziesz o nie dbać.
nawilżanie powietrza

Jak zrobić domowy nawilżacz powietrza na kaloryfer?

Ogrzewanie i Klimatyzacja
Od początku sezonu grzewczego, wszyscy musimy zmierzyć się z problemem suchego powietrza w mieszkaniu. Niektórzy martwią się, że coraz trudniej oddychać, podczas gdy inni martwią się o rośliny, które stale potrzebują wilgoci. Wdychając suche powietrze stajemy się bardziej podatni na infekcje. Sezon grzewczy rozpoczął się, więc skorzystaj z naszej rady i zrób domowej roboty nawilżacz powietrza.