Tag: Kac

kac

Jak zminimalizować skutki kaca?

Inne Spotkania
Prawie każdemu od czasu do czasu zdarza się przesadzić z alkoholem i ponosić później przykre tego konsekwencje. Kac jest odpowiedzią naszego organizmu na dostarczenie mu porcji trujących substancji. Każdy organizm reaguje na alkohol i radzi sobie z kacem inaczej. Najbardziej prawdopodobnymi i najczęstszymi efektami przepicia są: odwodnienie, ból głowy, mdłości, ogólne zmęczenie, kłopoty z wątrobą, żołądkiem i cerą. Niestety do tej pory nie wymyślono w 100% skutecznego środka na kaca, takiego, który całkowicie eliminowałby jego objawy. W sytuacjach, kiedy sięga się po alkohol warto zastosować się do poniższych wskazówek mających na celu zminimalizowanie szkód, na jakie podczas picia narażone jest nasze zdrowie.
kac

Jak szybko wytrzeźwieć?

Juwenalia
Czasami zdarza się że wypijamy na imprezie więcej niż byśmy tego chcieli. Czujemy, że jesteśmy pijani, ledwo trzymamy się na nogach. Trzeba szybko wytrzeźwieć aby uniknąć awantury w domu lub musimy po prostu rano wstać i załatwić kilka ważnych spraw - czego na dużym kacu nie będziemy w stanie wykonać. Błyskawicznie wytrzeźwieć się niestety nie da ale istnieje kilka sposobów aby przyspieszyć ten proces.
zdrowa wątroba i marskość wątroby

Jak zregenerować wątrobę?

Zapalenie Wątroby
Dziesiątki milionów ludzi na całym świecie spożywa napoje alkoholowe sporadycznie lub nawet codziennie. Napoje alkoholowe zawierają mieszanki etanolu, które posiadają właściwości psychoaktywne (psychotropowe). Oprócz właściwości psychoaktywnych, alkohol może spowodować uszkodzenia wątroby oraz zakłócić metabolizm całego organizmu. Na szczęście uszkodzenie wątroby można wyleczyć przez abstynencję i detoksyfikację. Poniżej przedstawiam kilka środków dzięki którym można oczyścić i zregenerować wątrobę.
kac

Co pić, żeby nie mieć kaca?

Zjazdy Absolwentów
Rodzaj pitego alkoholu w znacznej mierze wpływa na to, czy następnego dnia będziesz mieć kaca i jak duży on będzie. Poniżej przedstawiam jakie alkohole wybrać, a jakich unikać, żeby oszczędzić sobie „syndromu dnia następnego”.
kac

Jak pokonać kaca?

Imprezy Domowe
Po całonocnej imprezie połączonej z nadmierną ilością alkoholu prawdopodobnie odczujesz pulsujący ból głowy, suchość w gardle, delikatność żołądka i osłabienie całego organizmu, czyli wszystkie objawy kaca. Jednak nie musisz męczyć się cały dzień. Jeżeli jesteś przygotowany na kaca możesz znacznie zmniejszyć dyskomfort lub nawet całkowicie pozbyć się przykrych dolegliwości. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zwalczyć chorobę dnia następnego.
kac w pracy

Jak przetrwać w pracy na kacu?

Przetrwanie w Pracy
Znów wypiłeś o drinka lub dwa za dużo poprzedniego wieczoru. Z ciężkim sercem i bolącą głową wstajesz rano, aby udać się do pracy i bardzo żałujesz tych drinków. Ale przecież jesteś dzielny, więc przychodzisz do pracy, głowa wciąż boli, w ustach Sahara i marzysz o tym, aby Twoi koledzy nie stukali w klawiaturę tak głośno, a koleżanki ściągnęły szpilki i chodziły a palcach. Na samą myśl o zjedzeniu czegokolwiek robi Ci się niedobrze. Nie możesz się skupić na pracy, a wszystko o czym myślisz to jak przetrwać ten dzień. Otóż niektórzy wiedzą jak. Przeczytaj poniższy artykuł, a też się dowiesz.
będzie kac ...

Jak uniknąć kaca?

Drinki Alkoholowe
Kac to bardzo nieprzyjemne następstwo mocno zakrapianej imprezy. Podczas zabawy nikt z nas o nim nie myśli, ale gdy już nadejdzie „dzień następny”, zazwyczaj okazuje się, że jest koszmarem. Istnieją jednak sposoby na to, by dobrze się bawić i jednocześnie uniknąć kaca. Poniżej znajdziesz wskazówki jak tego dokonać.
kac

Jakie są sprawdzone sposoby na kaca?

Dyskoteki
Chyba każdy z nas zna ten scenariusz: fajna impreza, sporo alkoholu i trochę zapomnieliśmy jak panować nad jego ilością. Sama impreza przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, jednak problem zaczyna się na drugi dzień. Budzimy się z nieprzyjemnym posmakiem w ustach, okropną suchością i ciężką głową. Niejednokrotnie zdarzają się jeszcze gorsze skutki: nadwrażliwość na hałas, nudności, ból głowy itd. Jak sobie można z tym poradzić?
kac

Jak leczyć kaca?

Dyskoteki
Większość z nas za dobrą imprezę z mnóstwem alkoholu musi płacić następnego dnia wielkimi katuszami. Zawroty głowy, wymioty, ból głowy i mięśni, chroniczny głód to tylko niektóre z objawów Katzenjammeru, jak mówią Niemcy. My jednak zwykliśmy nazywać te dolegliwości po prostu "kacem". Może on spowodować prawdziwy problem. Jak go unikać? Jak leczyć? Co zrobić jeżeli nas dopadnie? Jak się zabezpieczyć? Na wszystkie te pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!
kac

Jak zregenerować siły po całonocnej imprezie?

Dyskoteki
Jest lato, wakacje, a więc czas kiedy używamy życia, zaliczamy wakacyjne dyskoteki, clubbing i inne całonocne imprezy. Jak szybko doprowadzić się do porządku po przetańczonej nocy? Oto kilka porad na ten temat.