Tag: Cukier dieta

szkodliwy cukier

Cukier tak samo wciągający jak kokaina!

Medyczne Badania Naukowe
Cukier może być dużo bardziej uzależniający niż narkotyki. Naukowcy uważają, że uzależnienie od cukru może być przyczyną chorób serca i otyłości. Badania, które zostały przeprowadzone na zwierzętach dość jasno pokazały, że cukier może być bardziej uzależniający niż kokaina, morfina czy heroina. Jednak w przeciwieństwie do narkotyków, uzależnienie od cukru jest w naszym społeczeństwie akceptowane i nie budzi żadnych obaw.
cukier w jedzieniu

Produkty o wysokiej zawartości cukru, które nawet... nie są słodkie!

Odżywianie
Wiele produktów, w tym napojów, zawiera więcej cukru niż lukrowany pączek, a nawet nie są słodkie. Warto wiedzieć, które to produkty, gdyż może nam się wydawać, że ograniczamy cukier, a tymczasem przyjmujemy go w dużych ilościach, nawet o tym nie wiedząc.
działanie cukru

Szkodliwe działanie cukru

Medyczne Badania Naukowe
Cukier występuje w wielu produktach spożywczych w formie białego proszku, który jest w pewnym rodzaju bombą kaloryczną. Konsumpcja żywności przetworzonej, która ma w swoim składzie cukier rocznie przynosi miliardowe korzyści producentom! Dziś, nasz naród jest uzależniony od cukru występującego w każdym produkcie spożywczym dostępnym na rynku. Jednak nie tylko biały proszek kryje w sobie zdradliwy cukier, znajdziemy go również w różnego rodzaju syropach klonowych czy kukurydzianych. Oczywiście nie należy zapominać o przestrogach jakie słyszymy od lekarzy dentystów na temat spożywania słodyczy, w których cukier tylko czeka aby zaatakować nasze zdrowe zęby. Czym więc dokładnie jest cukier oraz co powoduje tak negatywne opinie na jego temat? Poniżej znajdziecie wyjaśnienie.
cukier odstawianie

Jak stopniowo odstawić cukier?

Zdrowa Dieta
Cukier w dowolnej formie nie jest dobry dla organizmu ludzkiego. Nie ma znaczenia czy używasz białego, brązowego lub trzcinowego, jego stosowanie zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy i otyłości. Nie musisz sięgać po drastyczne sposoby, aby oczyścić organizm z cukru. Sprawdź tych kilka porad, a wkrótce odczujesz pierwsze zmiany.
cukier napoje

Ile cukru znajduje się w popularnych produktach spożywczych?

Medyczne Badania Naukowe
Wielu z nas dziwi się, że po zjedzeniu potencjalnie zdrowych i dietetycznych produktów, nasz waga zaczyna rosnąć. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, ze składu tych produktów. Większość z nich zawiera sporą dawkę cukru. Ile znajduje się go w popularnych produktach, tych uważanych za zdrowe i tych, w których spodziewamy się znaleźć go sporo? Przekonaj się!