Tag: Przypalone garnki

Przypalony garnek

Jak wyczyścić przypalony garnek?

Środki czyszczące
Przypalony garnek potrafi spędzić sen z powiek niejednej osobie. Bez niego trudno przygotować jakiekolwiek danie. Jeśli i ciebie dotknął ten problem, bez obaw. Metody zaproponowane przez nas są bardzo proste do zrealizowania. Bez wątpienia większość składników, potrzebnych do wyczyszczenia garnka masz pod ręką, we własnym domu. Istnieje wiele sposobów, które nie tylko przywrócą go do stanu używalności, ale sprawią, że będzie jak nowy. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci rozwiązać ten niemały kłopot.
mycie garnków

Jak uratować przypalony garnek?

Mycie naczyń
Taki wypadek przy pracy może się zdarzyć każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kucharzowi. Nie ma co załamywać rąk i spisywać garnka na straty. Jego wyczyszczenie jest możliwe, istnieje na to kilka niezawodnych sposobów. Musimy tylko pamiętać o tym, że niezależnie od tego, jak duża jest powierzchnia przypalenia i jak gruba warstwa jedzenia, które przywarło – nie wolno używać noża do zeskrobywania!
naczynia kuchenne

Jak naturalnym sposobem wyczyścić przypalone garnki?

Środki czyszczące
Każda gospodyni wie, jak trudno jest doczyścić naczynia kuchenne. Oczywiście istnieje wiele detergentów, które na ogół są drogie. Ponadto, wiele z nich obawia się nadmiaru składników chemicznych w składzie produktu. Chcesz uniknąć stosowania chemicznych środków do czyszczenia? Mamy dla ciebie uniwersalną pastę czyszczącą, którą możesz zrobić z łatwo dostępnych środków.

Czysty i lśniący dom - szybko, tanio, skutecznie

Środki czyszczące
Profesjonalne środki czyszczące mogą być z powodzeniem zastąpione przez produkty, które znaleźć można niemal w każdej kuchni. Soda oczyszczona czy ocet są prawie zawsze pod ręką i potrafią zdziałać cuda w kwestii sprzątania!
Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami - szybko, tanio, skutecznie:

Przypalone garnki i tace
Soda oczyszczona to jeden z najskuteczniejszych domowych sposobów na usuwanie spalenizny z garnka. Wystarczy wymieszać ją z wodą, zalać garnek i zostawić na noc.


Podobne porady

Jak wyczyścić szybkowar i przypalone garnki

Jak wyczyścić szybkowar i przypalone garnki

Mycie naczyń
Jeżeli w trakcie gotowania zdarzy ci się przypalić garnek lub szybkowar, nie możesz go doczyścić i żadne środki nie są w stanie usunąć zabrudzenia, to mamy dla ciebie jeszcze jedną metodę czyszczenia do wypróbowania. Dzięki sodzie oczyszczonej i butelce octu wyczyścisz nawet stare zabrudzenia.