Tag: Mycie naczyń

Przypalony garnek

Jak wyczyścić przypalony garnek?

Środki czyszczące
Przypalony garnek potrafi spędzić sen z powiek niejednej osobie. Bez niego trudno przygotować jakiekolwiek danie. Jeśli i ciebie dotknął ten problem, bez obaw. Metody zaproponowane przez nas są bardzo proste do zrealizowania. Bez wątpienia większość składników, potrzebnych do wyczyszczenia garnka masz pod ręką, we własnym domu. Istnieje wiele sposobów, które nie tylko przywrócą go do stanu używalności, ale sprawią, że będzie jak nowy. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci rozwiązać ten niemały kłopot.
Szklane butelki

Jak myć szklane butelki?

Środki czyszczące
Jakiekolwiek butelki posiadasz, czy te z osobistej kolekcji, czy te do recyklingu, czy wygrzebałaś stare skarby, albo używasz szklanej butelki do karmienia dziecka, zapewne chciałabyś, aby były nieskazitelnie błyszczące i czyste. Te używane do karmienia dziecka muszą też być sterylne. Jeżeli do tej pory nie używałaś szczotki do mycia butelek, pora abyś ją kupiła. Możesz znaleźć wiele różnych w sklepach z artykułami dla dzieci lub sklepach AGD. No i nie są drogie. Szczotki do mycia butelek dla dzieci świetnie myją każdego rodzaju butelki, wąskie kubki czy dzbanki. Jak myć butelki? Przeczytaj poniżej.
noże

Jak myć noże?

Mycie naczyń
Przedłuż "życie" swoim nożom odpowiednio dbając o nie, czyli odpowiednio je myjąc. Wydaje Ci się to zupełnie zbędne, ale uwierz, że jest to dość istotne.
mycie naczyń

Jak dbać o naczynia?

Mycie naczyń
Naczynia emaliowane, teflonowe, ze szkła żaroodpornego, miedziane czy mosiężne - jak o nie dbać, by długo wyglądały jak nowe? Zastanawiałyście się dlaczego zastawa babci po kilkudziesięciu latach użytkowania wygląda jak nowa? Nasze mamy i babcie wiedziały jak dbać o naczynia domowymi sposobami. Wystarczy kilka składników, które każda z was znajdzie w swoim domu. Zapraszam do zapoznania się instrukcją, która pomoże wam zadbać o wasze naczynia.
mycie naczyń

Jak zrobić płyn do mycia naczyń?

Środki czyszczące
Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad wykonaniem płynu do mycia naczyń domowym sposobem? Otóż jest to możliwe. Możesz go wykonać w warunkach domowych jako eksperyment, ale możesz używać go także normalnie do mycia naczyń. Poniżej znajdziesz recepturę.
czyszczenie kieliszka

Jak czyścić kieliszki?

Mycie naczyń
Jeśli zamierzasz poczęstować swoich gości winem bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią czystość kieliszków, w których podajesz trunek. Kieliszek nie powinien posiadać zarysowań, zacieków, jak również nie powinien pozostawać w nim zapach detergentu, którym go umyłaś. Jeśli nie wiesz jak sobie radzić z czyszczeniem i polerowaniem kieliszków - oto kilka wskazówek.
mycie garnków

Jak uratować przypalony garnek?

Mycie naczyń
Taki wypadek przy pracy może się zdarzyć każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kucharzowi. Nie ma co załamywać rąk i spisywać garnka na straty. Jego wyczyszczenie jest możliwe, istnieje na to kilka niezawodnych sposobów. Musimy tylko pamiętać o tym, że niezależnie od tego, jak duża jest powierzchnia przypalenia i jak gruba warstwa jedzenia, które przywarło – nie wolno używać noża do zeskrobywania!
Jak wyczyścić szybkowar i przypalone garnki

Jak wyczyścić szybkowar i przypalone garnki

Mycie naczyń
Jeżeli w trakcie gotowania zdarzy ci się przypalić garnek lub szybkowar, nie możesz go doczyścić i żadne środki nie są w stanie usunąć zabrudzenia, to mamy dla ciebie jeszcze jedną metodę czyszczenia do wypróbowania. Dzięki sodzie oczyszczonej i butelce octu wyczyścisz nawet stare zabrudzenia.
żeliwne

Jak czyścić i dbać o żeliwne naczynia?

Mycie naczyń
Żeliwne naczynia są wyjątkowe. Idealnie równo przewodzą ciepło, dlatego są skuteczne podczas gotowania, są trwałe i uniwersalne. Odpowiednio zadbane, mogą trwać w niezużytej formie przez lata. A zadbać o nie warto, ponieważ nadają się do zrobienia niemal wszystkiego. Możesz ugotować w nich pyszny obiad, upiec deser lub odwrócić i użyć jak kamienia do pieczenia pizzy. Jeżeli chcesz wiedzieć jak odpowiednio wyczyścić i zabezpieczyć naczynie, to koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.