Tag: Naturalne przyspieszenie porodu

ciąża

Jak przyspieszyć poród?

Przygotowanie na przyjście dziecka na świat
Jesteś już dwa tygodnie po terminie i zaczynasz się niepokoić? Lekarz nie chce wywołać porodu, ponieważ czeka aż sam nastąpi? Nie ma się co martwić. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, jak przyśpieszyć poród.


Podobne porady

Co zabrać do szpitala na poród?

Poród
Zanim spakujesz wszystkie rzeczy z listy do torby upewnij się, że szpital w którym będziesz rodzić ich nie oferuje. Niektóre szpitale zapewniają kosmetyki pielęgnacyjne dla noworodków, pieluszki, ubranka dla dziecka na czas jego pobytu w szpitalu oraz koszule i podkłady dla położnic.

5 zabiegów ułatwiajacych poród

Poród
Akcja porodowa może przebiegać różnie. Bywa, że trzeba trochę pomóc naturze. Sprawdź, jakie metody stosuje się w różnych sytuacjach i na co powinnaś się przygotować. Ta wiedza już wkrótce ci się przyda! Nawet jeśli twój poród rozpocznie się w terminie (za normę uznaje się taki, do którego dochodzi między 37. a 42. tygodniem ciąży), nie da się wcześniej przewidzieć, co się wydarzy w jego trakcie. Przygotuj się więc zawczasu do narodzin maluszka, abyś wiedziała, czego możesz się spodziewać i co w naturalny sposób pomoże ci w wydaniu brzdąca na świat.
Poród - Jak urodzić we dwoje

Poród - Jak urodzić we dwoje?

Poród
Coraz więcej rodziców chce razem przeżywać narodziny swego dziecka. Wy też macie taki zamiar? Wspólny poród to naprawdę niezwykłe doświadczenie, które bardzo zbliża parę. Mając przy sobie partnera, kobieta zwykle czuje się pewniejsza, jest bardziej spokojna, bo wie, że on zadba o jej komfort: przypomni, jak ma oddychać, podtrzyma głowę, zaalarmuje lekarza, jeśli coś będzie nie tak. Aby jednak rzeczywiście tak było, partner powinien wiedzieć, co dokładnie ma robić. Poniżej dowiecie się jak wspólnie przygotować się do porodu i co robić, gdy już się rozpocznie, by móc z radością i dumą wspólnie powitać maluszka.
Poród - prawdy i mity

Poród - prawdy i mity

Poród
Słyszysz szpitalne opowieści koleżanek, które niedawno zostały mamami i robi ci się słabo ze strachu? Nie martw się! Twój poród na pewno będzie wyglądał lepiej, niż podpowiada ci to wyobraźnia. Komplikacje czy nieprzyjemne historie na porodówkach zdarzają się rzadko. Mimo to właśnie o nich inne mamy najchętniej opowiadają. Dlatego im bliżej do porodu, tym większy odczuwasz niepokój. Jednak ten Wielki Dzień nie musi wcale przypominać koszmaru. Przeciwnie – może ci przynieść wiele pozytywnych emocji. Przecież wtedy przywitasz na świecie swoje ukochane dziecko! Jeśli ta myśl cię nie krzepi i nadal się zamartwiasz, przeczytaj ten tekst. Obalamy w nim najczęstsze porodowe mity.
Poród - metody łagodzenia bólu

Poród - farmakologiczne metody łagodzenia bólu

Poród
Znieczulenie zewnątrzoponowe: To najskuteczniejszy oraz najbardziej bezpieczny dla matki i dziecka sposób łagodzenia bólu porodowego. Zabieg wykonuje anestezjolog. Robi to wtedy, gdy kobieta ma regularne skurcze, a szyjka macicy jest rozwarta na 3-4 cm. Lekarz wprowadza w okolice rdzenia kręgowego lek znieczulający. Rodząca nic nie czuje od pasa w dół, ale zachowuje pełną świadomość. Wie, kiedy nadchodzi skurcz, może się poruszać oraz przeć.

Jak przebiega poród?

Poród
Zastanawiasz się, czy dobrze odczytasz sygnały, że wielki finał jest tuż-tuż? Sprawdź, po czym możesz rozpoznać, że zaczynasz rodzić i co po kolei czeka cię na porodówce. Nie możesz się już doczekać chwili, gdy zobaczysz swoje maleństwo i przytulisz je do piersi... Jednak na myśl o samym porodzie ogarnia cię paniczny strach. Warto stawić czoło swojemu lękowi. Jeśli przyszła mama wie, czego może się spodziewać, zmniejsza się jej stres i poczucie bezradności. Na filmach porody zwykle rozpoczynają się gwałtownym odejściem wód płodowych, jednak w rzeczywistości rzadko się to zdarza. Początkom porodu towarzyszy bowiem wiele różnych objawów.

Cesarka czy poród naturalny? Wady i zalety

Zdrowie Kobiety
Poród to piękne wydarzenie. Jest symbolem przyjścia na świat nowego człowieka i oznaką miłości matki do dziecka. Nie jest jednak łatwym zadaniem. Przysparza dużo bólu i wymaga wkładu ogromnej ilości energii od przyszłej mamy. Męczarnie porodowe odchodzą jednak w zapomnienie, gdy na rękach mamy pojawia się dziecko. Niestety wiele kobiet nie ma możliwości, by doświadczyć na własnej skórze naturalnego porodu. Powodem jest zagrożenie życia matki lub dziecka, które niesie ciąża. W takich przypadkach lekarze decydują się wykonanie cesarskiego cięcia, które posiada również swoje dobre strony. Poniżej przedstawiamy wady i zalety naturalnego porodu oraz cesarskiego cięcia.