Tag: Kamienie żółciowe kiszona kapusta

kamica nerkowa

Jak pozbyć się kamieni żółciowych za pomocą soku z kiszonej kapusty?

Choroby Układu Pokarmowego
Kamica pęcherzyka żółciowego to bardzo powszechna choroba. Chorują na nią częściej kobiety niż mężczyźni. Przebiegać może bezobjawowo, czasem towarzyszą jej bóle nadbrzusza, zgaga, nudności i wymioty. Najczęstszym sposobem leczenia jest operacja wycięcia woreczka żółciowego. Istnieją też zwolennicy medycyny naturalnej, którzy twierdzą, że kamienie można rozpuścić. Jedną z metod usuwania małych kamieni jest ich wydalenie dzięki zastosowaniu soku z kiszonej kapusty. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak przygotować kurację.

Kamica żółciowa: Jaka dieta?

Choroby Układu Pokarmowego
Cukrzyca, otyłość, niski HDL, nieodpowiednia dieta, choroba Leśniowskiego-Crohna, zaburzenia krwi, szybka utrata masy ciała, ciąża i genetyka - to czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych. Rozróżnia się dwa typy kamicy żółciowej: cholesterolowe kamienie żółciowe i pigmentowe kamienie żółciowe. Te pierwsze powstają wówczas, gdy nierozpuszczony cholesterol gromadzi się w pęcherzyku żółciowym lub kanale, który prowadzi do jelita cienkiego. Z kolei kamienie żółciowe pigmentowe tworzą się wówczas, gdy występuje zbyt duża ilość bilirubiny, która jest produktem ubocznym rozpadu krwinek czerwonych oraz gdy pęcherzyk żółciowy nie jest opróżniany tak często, jak powinien. W efekcie dochodzi do koncentracji żółci, która powoduje krystalizację cholesterolu lub bilirubiny.

Dlaczego warto jeść brukiew?

Warzywa
Nieco zapomniana i niewystarczająco doceniana brukiew znów wraca do łask i tej tendencji trudno się dziwić. Doskonale wyostrzy smak potraw, dostarczy nam cennego białka, niezbędnych witamin i minerałów oraz poprawi naszą kondycję. Usprawni pracę jelit, wspomoże procesy metaboliczne i odchudzanie, ułatwi walkę z zaparciami oraz uporczywym kaszlem. Ponadto sprawi, że nasze włosy, paznokcie i skóra będą prezentować się pięknie. Dowiedzmy się o brukwi co nieco więcej i sprawdźmy, w czym nam jeszcze pomoże.