Tag: Mszyce domowe sposoby płyn do naczyń

mszyce

Jak w domowy sposób pozbyć się mszyc?

Kwiaty
Mszyce to szkodniki, które niszczą kwiaty doniczkowe i balkonowe. Nie wzgardzą też warzywami w naszym ogródku. Na rynku istnieje wiele środków do zwalczania mszyc. Jest również wiele domowych i naturalnych środków, które warto sprawdzić. Poznaj dwuskładnikowy płyn, dzięki któremu zwalczysz mszyce.
płyn do naczyń

Nietypowe sposoby wykorzystania płynu do mycia naczyń

Nietypowe zastosowania
Popularny roztwór mydlany, stale obecny na naszej umywalce lub w szafce kuchennej, nazywany jest płynem do mycia naczyń. Można wykorzystać go jednak do wielu innych czynności. Typowy płyn do mycia naczyń wykonany jest z wody, substancji powierzchniowo czynnych (które rozkładają tłuszcze i smary) oraz fosforanów, które usuwają ukryte w wodzie osady mineralne, utrudniające usuwanie barwników, zagęszczaczy i substancji zapachowych. Składniki te mogą być stosowane do wielu różnych celów.
Domowy preparat owadobójczy

Domowy preparat owadobójczy

Szkodniki, Choroby, Problemy
Jeżeli twoje zioła czy warzywa zaatakowała plaga mszyc lub innych owadów, możesz temu szybko zaradzić. Nie musisz używać do tego gotowych preparatów które są drogie i mogą źle wpłynąć na nasze zdrowie. Zrób domowy preparat odstraszający owady, który uratuje twoje rośliny.