Tag: Internet

Koszyk z zakupami

Gdzie kupować: w sklepie czy w Internecie?

E-Commerce
Najczęściej konsumenci decydują się na kosmetyki, inni zaś stawiają na bardziej luksusowe rzeczy, np. biżuterię. Jak wiadomo, w okresie przedświątecznym zawsze możemy spodziewać się dużych kolejek w sklepach, braku miejsc parkingowych przy większych centrach handlowych oraz dużych wystaw sklepowych z licznym towarem. Ogromny tumult panujący w sklepach może zniechęcać, ale jest alternatywa. Dla bardziej wygodnych rozwiązaniem są e-sklepy, które przyjmują zamówienia całą dobę, a przesyłka może być dostarczona przez kuriera nawet po 1-3 dniach od daty złożenia zakupu. Jednak i e-handel ma pewne mankamenty.
kultura w Internecie

Jak zachowywać się w Internecie?

Chat
Zasady dobrych manier nie zawsze są przestrzegane w sieci. Użytkownicy Internetu są anonimowi i przez to czują się bezkarni. Piszą na forach internetowych wypowiedzi, których na pewno nie wypowiedzieliby w świecie realnym. Jak przestrzegać zasad dobrego wychowania w sieci? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Internet Explorer

Jak korzystać z Internet Explorer?

Oprogramowanie Użytkowe
Internet Explorer to popularna, łatwa w obsłudze przeglądarka internetowa. Dostępna jest dla użytkowników systemu operacyjnego Windows (wersja 95, 97, 2000, xp, 7). Obsługa nie przysparza wielu problemów nawet dla osób, które nie mają na co dzień do czynienia z komputerem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak korzystać z tej przeglądarki.
znajomość w Sieci

Jak kogoś poznać przez Internet?

Zawieranie Przyjaźni
Wirtualne znajomości stały się coraz bardziej popularne. Jest to ciekawa alternatywa dla osób nieśmiałych, które na co dzień wstydziłyby się podejść do nieznajomego w celu nawiązania znajomości. Sposób jest łatwy i nie wymaga dużych umiejętności. Jak nawiązywać takie znajomości? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Internet domowy

Jak wybrać dostawcę Internetu?

Podstawy sieci internetowych
Internet jest niewyczerpanym źródłem informacji, rozrywki oraz pomaga w komunikacji. Dostęp do Internetu w domu stał się niezwykle powszechny ze względu na wygodę użytkowania. Wybór odpowiedniego dostawcy łącza internetowego może się wydawać trudny. Czytając ten artykuł wybierzesz odpowiednią ofertę Internetu stacjonarnego, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.
Uzależnienie od Internetu

Jak rozpoznać uzależnienie od Internetu?

Uzależnienia
Objawy uzależnienia od Internetu mogą być różne dla różnych osób. Co ciekawe, ilość wysłanych maili oraz ilość godzin spędzonych każdego dnia na surfowaniu po sieci nie są wyznacznikami uzależnienia. Równie dobrze mnożna być uzależnionym i spędzać około 3 godzin dziennie na surfowaniu, jak i nie być uzależnionym a poświęcać na to po 12 godzin. Są jednak pewne znaki ostrzegawcze, świadczące o tym, że korzystanie z Internetu może stać się problemem.

10 zalet korzystania z Internetu

Serwisy społecznościowe
Internet ma wiele zalet pod warunkiem, że potrafimy go dobrze wykorzystać. Niestety większość z nas nie zastanawia się zbyt wiele nad jego możliwościami i ogranicza się jedynie do bezproduktywnego przeglądania plotek, grania w ogłupiające gry oraz paplania przez Internet o niczym z sąsiadem zza ściany. Jakie są zatem prawdziwe zalety internetu?

12 objawów, świadczących o tym, że jesteś uzależniony od internetu

Zdrowie Publiczne
Niektórym z nas ciężko jest kontrolować czas spędzany na surfowaniu po internecie, przez co zaniedbujemy nasze prawdziwe życie. Internet obecnie odgrywa olbrzymią rolę, jednak oprócz niezaprzeczalnych plusów jego wykorzystywania istnieją również pewne minusy. Niektórzy ludzie zostają wchłonięci przez sieć, przez którą zawierają nowe znajomości zamiast poznawać ludzi osobiście. Czy jesteś osobą uzależnioną od internetu? Chcesz się dowiedzieć? Jeśli tak to zapoznaj się z poniższymi objawami uzależnienia i zastanów się, czy występują one również u ciebie.