Tag: Ozdoby świąteczne zrób sam

gotowa szopka bożonarodzeniowa

Jak zrobić szopkę bożonarodzeniową?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
W tym roku zaskocz wszystkich i samodzielnie wykonaj przedstawioną tutaj szopkę bożonarodzeniową. Postacie do szopki są prawie w całości wykonane z drucików kreatywnych, które kupisz w każdym sklepie hobbystycznym, a w szczególności w Internecie. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak wykonać tę uroczą szopkę. Wszystkie jej elementy znajdziesz na kolejnych podstronach tego artykułu.
aniołek do szopki

Jak zrobić aniołka do szopki bożonarodzeniowej?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Aby dodać uroku swojej własnoręcznie wykonanej szopce bożonarodzeniowej, przygotuj jeszcze aniołka. Będzie to idealne wykończenie twojego dzieła. Wykonasz go w kilka chwil, bez zbędnego wysiłku. Poproś o pomoc dzieci, które uwielbiają pomagać przy wszystkim co wymaga kreatywnego myślenia. Takiego aniołka możesz również zawiesić na choince lub podarować bliskiej osobie. Poniżej znajdziesz dokładne wskazówki, które pomogą ci w jego wykonaniu.
gwiazdki z gliny

Jak zrobić świąteczne gwiazdki z gliny samoutwardzalnej?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Lubisz odliczać dni, które pozostały do Bożego Narodzenia? Masz dzieci? W takim wypadku z pewnością każdego roku czeka cię zrobienie kalendarza adwentowego. Gliniane gwiazdki z numerkami mogą być jego ciekawym elementem. Zresztą już z nich samych możesz zrobić prosty kalendarz. Wystarczy kawałek włóczki i woreczki z organzy wypełnione słodyczami. Z glinianych gwiazdek zrób girlandę, a między nimi przywiąż torebeczki z łakociami. Gwiazdeczki te wykorzystasz też do zrobienia kalendarza adwentowego z kubków jednorazowych.
choinki stożkowe

Jak zrobić stożkowatą choinkę ozdobioną koronką?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Szukasz subtelnych i eleganckich dekoracji świątecznych? Mam coś dla ciebie! Delikatnie mieniące się w blasku świec białe stożkowate choinki ozdobione koronką sprawią, że w twoim domu w mig zapanuje bożonarodzeniowy klimat. To będą naprawdę białe święta! Zanuć “White Christmas” wraz z Bingiem Crosbym i stwórz swoje własne białe choinki. Potem rozstaw je na stole lub półkach i czekaj… Bo święta już tuż tuż.
renifer na choinkę

Jak zrobić renifera z kartonu na choinkę?

Choinka
Zaprzęg Mikołaja, z dumnym Rudolfem Czerwononosym na czele, powoli rusza w drogę. Jego wierne renifery, jak co roku, znów będą ciągnąć sanie wypełnione po brzegi prezentami przeznaczonymi dla dzieci na całym świecie. Niestety, tych prawdziwych mikołajowych reniferów nie zobaczy nawet najbardziej wytrwałe dziecko. Co innego ozdoby na choince. Jeśli chcesz, możecie ją wspólnie udekorować kilkoma reniferami zrobionymi z kartonu.
jemioła dekoracja

Jak zrobić jemiołę z papieru i balonów?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
“Christmas time, mistletoe and wine…” - nucisz pod nosem przebój Roda Stewarta, kiedy zaczynasz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. To wino tak naprawdę można sobie darować. Ale jemioła? Przecież to jeden z najbardziej znanych bożonarodzeniowych symboli. Pod jemiołą nie tylko całują się zakochani, ale także podają sobie ręce osoby, które są ze sobą skłócone. Jeśli masz dzieci, polecam zabrać się za ten prosty projekt. Jemiołę z balonów i zielonego papieru zrobicie dosłownie w kilka minut.
Elf z szyszki

Jak zrobić świątecznego elfa z szyszki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Świąteczne ozdoby są tradycją. Co rok dekorujemy nasze domu choinką, lampkami świątecznymi czy stroikami. Dekoracje można kupić lub miłośnicy własnoręcznych rozwiązań mogą wykonać je samodzielnie. Wystarczy kilka prostych materiałów, z których stworzysz wspaniałe ozdoby. Dziś przedstawiamy instrukcję na stworzenie świątecznego elfa z szyszki.
Jak zrobić świąteczne terrarium?

Jak zrobić świąteczne terrarium?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Zimowe terrarium jest ciekawym pomysłem na świąteczną dekorację. Możesz ozdobić nim zarówno stół świąteczny jak i postawić na szafce. Wykonanie zajmie ci niewiele czasu, materiały są łatwo dostępne, a efekt jest zachwycający. Zaangażuj do ozdoby swoje dzieci.i stwórzcie własny zimowy świat.
Jak zrobić kwiaty z filcu na choinkę?

Jak zrobić kwiaty z filcu na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Ozdoby choinkowe nie muszą być nudne. Jeżeli chcesz stworzyć je własnoręcznie, nie musisz również poświęcać na nie wiele czasu. Stwórz ciekawe i proste kwiaty z filcu, które ozdobią świąteczne drzewko. Z pewnością nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Potrzebujesz jedynie kilku materiałów. Wybierz ulubiony kolor i do dzieła.
Jak zrobić szybką i prostą dekorację świąteczną?

Jak zrobić szybką i prostą dekorację świąteczną?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli szukasz prostego sposobu na oryginalną i szybką dekorację domu na święta, to mamy dla ciebie propozycję. Zapach pomarańczy chyba wszystkim przywodzi na myśl święta Bożego Narodzenia. Dlaczego by więc nie wykorzystać tych owoców do ozdoby domu. Połączenie świeżych gałązek sosny i pomarańczy z goździkami wypełni cudownym aromatem całe pomieszczenie.