Tag: Kurkuma działania niepożądane

kurkuma unikanie

Kto powinien unikać kurkumy?

Przyprawy
Kurkuma, popularna przyprawa wykorzystywana głównie do przygotowywania dań kuchni indyjskiej, ma wiele właściwości leczniczych. Działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, pomaga w zaburzeniach trawienia i wspomaga pracę wątroby. Najcenniejszym składnikiem kurkumy jest kurkumina - silny przeciwutleniacz, który chroni organizm przed wpływem wolnych rodników, działa też jak naturalny antybiotyk. Pomimo tak wielu pozytywnych dla zdrowia właściwości, kurkuma nie może być stosowana przez wszystkich. U niektórych osób może powodować nudności, niestrawność, biegunkę, zawroty głowy. Przeciwwskazania do stosowania kurkumy:

Kurkuma: Jak zrobić środek przeciwzapalny

Medycyna Naturalna
Ból w dużej mierze spowodowany jest stanem zapalnym. Kontrolowanie go, pozwala ci wygrać z bóle. Nie musisz wydawać pieniędzy, ponieważ czasami leki na receptę lub dostępne w aptece mogą okazać się niebezpieczne. Zrób domowy środek przeciwzapalny i zapobiegnij skutkom ubocznym.

Powiedz "nie" syntetycznym produktom

Produkty przeciwzapalne i przeciwbólowe sprzedawane w sklepach zawierają związki chemiczne i wypełniacze, które uważane są za bezpieczne w określonych dawkach.

Przyprawy wspierające pamięć

Przyprawy
Szukasz pomysłu na to, jak zwiększyć zdolności twojego mózgu? Nie potrzebujesz żadnych magicznych pastylek. Rozwiązaniem są przyprawy znajdujące się w twojej kuchni. Zawierają one szereg związków wpływających na twoją pamięć i umysł. W poniższym artykule przedstawiono pięć przypraw wspierających myślenie. Czarny pieprz Czarny pieprz zawiera związek zwany piperyną. Według badań naukowych związek ten wspiera zdolności poznawcze i funkcjonowanie mózgu. Dodatkowo pomaga lepiej się koncentrować i zapamiętywać. Beta-endorfiny wspierają relaks i obniżają poziom stresu. Oprócz tego piperyna hamuje nadmierny wzrost dopaminy. Wszystkie te czynniki wpływają na lepsze funkcjonowanie ludzkiego mózgu.


Podobne porady

zafarbowana koszulka

Jak farbować ubrania barwnikiem naturalnym - kurkuma.

Trendy w modzie
Kurkuma to świetna przyprawa, o mocnym zapachu i intensywnym kolorze. Jest ona nie tylko świetna dla naszego organizmu, ale wykorzystuje się ją szeroko w kosmetyce. Ponadto kurkuma ma silne właściwości barwiące. Dlaczego więc ich nie wykorzystać? Spróbuj na początek z jakąś letnią koszulką. Warto. Żywe kolory są bardzo trendy.
drewniane klocki

Zabawki wspierające rozwój dziecka - przegląd

Zabawa z Niemowlakiem
Przyglądając się wirującej nad łóżeczkiem karuzelce, układając klocki czy opiekując się lalką, maluszek bawi się, ale również uczy wielu ważnych rzeczy. W trakcie zabawy poznaje siebie i otaczający go świat, ćwiczy spostrzegawczość i pamięć, poprawia koncentrację, trenuje sprawność ruchową. Jednak żeby zabawka spełniła swoją rolę, powinna być dostosowana do wieku oraz możliwości smyka. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaką niespodziankę wybrać dla niemowlęcia, a jaką dla starszaka.
nasiona kuminu zatoki

5 zastosowań nasion kminu (kuminu) rzymskiego w zapaleniu zatok

Bóle Głowy
Czy kiedykolwiek doświadczyłaś dokuczliwego bólu? Zapewne jesteś jednym z tych, którzy cierpią z powodu infekcji zatok. Zapaleniu zatok najczęściej towarzyszy silny ból głowy, który nasila się wraz z poruszaniem głową. Chociaż istnieje wiele antybiotyków, które potrafią rozwiązać ten problem, istnieją również naturalne sposoby na zmniejszenie stanu zapalnego. Nasiona kuminu są tym naturalnym źródłem, które poradzi sobie z zapaleniem zatok. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak go stosować.
kumin

Jakie korzyści zdrowotne posiada napar z kuminu?

Odżywianie
Oprócz jego kulinarnych zastosowań, kmin jest aromatyczną przyprawą stosowaną w celach leczniczych od czasów starożytnych. Dodaje on potrawą niesamowity smak, ale poza tym doskonale wpływa na ogólne zdrowie, stan włosów i skóry. Kumin najlepiej jest spożywać w postaci płynnej czyli w naparze. Można go używać zarówno wewnętrznie i zewnętrznie. Poniżej znajdziesz najczęstsze zastosowania naparu z kuminu oraz przepis na jego przygotowanie.

Niesamowite właściwości kminu rzymskiego

Przyprawy
Kmin rzymski to jedna z najbardziej aromatycznych przypraw na świecie. Jest on ponadto niebywale skuteczny w leczeniu wielu schorzeń. Działa przeciwzapalnie, zmniejsza zatrzymywanie szkodliwych gazów w organizmie oraz posiada właściwości przeciwkurczowe. W wielu regionach północnych Indii picie wody z dodatkiem kminu rzymskiego nazywanej wodą jeera jest bardzo popularne. Co więcej, wiele osób spożywa kmin tylko ze względu na jego smak. Można również przyrządzić z niego herbatę. Wystarczy gotować ziarna w gorącej wodzie przez około 8 do 10 minut. Oto przykładowe medyczne zastosowania kminu rzymskiego: