Tag: Bułki

Bułeczki zajączki

Jak zrobić bułeczki w kształcie zajączków?

Potrawy Wielkanocne
Te słodkie bułeczki w kształcie zajączków podawaj na święta wielkanocne lub na co dzień jeśli masz w domu dzieci lub wydziwiającego męża. Przepis ten jest na około 30 sztuk malutkich bułeczek.
Kurczaczki wielkanocne - bułki

Jak zrobić bułeczki w kształcie kurczaczków?

Potrawy Wielkanocne
Takie śliczne kurczaczki będą przysmakiem jak również ozdobą wielkanocnego stołu. Z przepisu zrobisz 2 bochenki lub 40 kurczaków. Wbrew pozorom ich wykonanie nie wymaga od nas dużego wysiłku, a efekt końcowy zaskoczy nie tylko was. Takie urocze kurczaczki bez wapienia onieśmielą niejedną potrawę wielkanocną i nawet nie zorientujecie się jak szybko znikną z waszego stołu. Wasi bliscy będą zachwyceni. Doskonale smakują z masłem i dżemem. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w zrobieniu uroczych kurczaczków.
bułeczki w kształcie króliczków

Jak zrobić bułeczki - króliczki?

Potrawy Wielkanocne
Miękkie, puszyste, słodkie. Nie tylko na Wielkanoc. Bułki z pastą z czerwonej fasoli są wprost uwielbiane przez Chińczyków, Japończyków i Koreańczyków. Tam serwuje się je na wiele okazji, nieważne, czy to śniadanie, czyjeś urodziny, podwieczorek czy - jak tutaj - świąteczna przekąska. Niech i Polacy poznają smak tych pysznych bułeczek, naprawdę warto! Dzieci będą zachwycone, a i na ustach dorosłych pojawi się na ich widok szeroki uśmiech. Z poniższego przepisu zrobisz dziesięć takich króliczków.


Podobne porady

Jak zrobić kolorowe króliczki z patyczków do lodów?

Wielkanoc z Dziećmi
Oczy przedszkolaków cieszą się na widok wesołych pyszczków wielkanocnych króliczków i zajączków. Nawet dorosły niejeden raz chętnie schowałby takiego ślicznego zwierzaczka do swojego koszyka. Nic trudnego, zróbcie wspólnie całą rodzinę kolorowych króliczków z patyczków do lodów według pomysłu Amandy Formaro. Jeśli chcecie, by miały jeszcze bardziej wielkanocny charakter, zamiast marchewki dajcie im do łapek filcowe pisanki.