Tag: Domowe ozdoby świąteczne

gwiazda na choinkę

Jak zrobić gwiazdę na czubek choinki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
W tym roku zrób swoją własną gwiazdę na czubek choinki. Po co kupować, skoro samodzielnie można zrobić równie piękne ozdoby nie tylko na czubek choinki, ale też i na gałązki? Zajmijmy się jednak czubkiem choinki – przecież podobno jest on najważniejszy.
druciana gwiazda na choinkę

Jak zrobić drucianą gwiazdkę na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Chcesz zrobić gwiazdę na choinkę? Proponuję tym razem wykonać ją z drutu. Potrzebna do tego będzie foremka do ciastek w kształcie gwiazdki, którą zapewne posiadasz.
ozdoba choinkowa z szyszki

Jak zrobić ozdobę choinkową z szyszki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Szyszki mogą stanowić doskonałą ozdobę choinkową. Jednak aby nie były to tylko zwykłe szyszki, proponuję ozdobić je wstążką i pomalować na złoto. Poniżej dowiesz się jak.
narciarz z szyszki

Jak zrobić narciarza z szyszki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Ten malutki narciarz jest gotowy uderzyć na stok! Pomysł, który znajdziecie poniżej jest świetny jeśli chcemy spędzić więcej czasu z dziećmi i zaangażować je w jakiś zimowy projekt.
Śnieżynka z guzików na choinkę

Jak zrobić śnieżynkę z guzików na choinkę?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Planujesz w tym roku ozdobić choinkę tylko własnoręcznie zrobionymi ozdobami? Nie ma problemu. Pomysłów przecież jest tak wiele. Wszystko czego ci potrzeba to wybrane materiały i chęci. Możesz na przykład wykonać płatki śniegu z wieszaka i guzików. Przeczytaj, jak tego dokonać.

Jak zrobić świąteczną ozdobę z akrylowej kuli?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Kiedy zima i Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie oryginalnych, własnoręcznie robionych świątecznych ozdób. Dziś przedstawiam ci instrukcję, jak zrobić bajeczną śnieżną kulę, która upiększy twoje mieszkanie i nada mu świąteczny klimat.

Jak zrobić aniołki z papilotek do muffinek?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Marzy ci się choinka przystrojona własnoręcznie wykonanymi ozdobami? Nie masz zbyt wiele czasu lub talentu do robienia skomplikowanych projektów? Zrób urocze aniołki z papilotek. Spodobają się one szczególnie miłośnikom stylu retro.

Jak zrobić dwukolorowe świece na Boże Narodzenie?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Świece w biało czerwone paski mogą być ciekawym elementem bożonarodzeniowego wystroju twojego domu. Zrobisz je w bardzo prosty sposób. Te dwie barwy to oczywiście jedynie moja propozycja, możesz połączyć też np. czerwień ze złotem lub granat ze srebrem. Do dzieła!

14 pomysłów na jadalne ozdoby choinkowe·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Coraz bliżej święta, więc pora już ubierać choinkę! Nie wiem jak Ty, ale ja na choince najbardziej lubię zawieszać wszelkie słodkości, które po świętach można podkradać i cieszyć się nimi. W Polsce zazwyczaj przeważają tradycyjne dekoracje choinkowe, czasem między bombkami pojawia się jakiś cukierek bądź pierniczek. Na zachodzie obwieszanie choinek słodkościami jest o wiele bardziej popularne. Wiesza się też bardziej zróżnicowane słodkości. Warto spróbować zawiesić podobne dekoracje na własnej choince, ucieszą się z tego szczególnie dzieci
wieniec z korków po winie

Jak zrobić wieniec świąteczny z korków?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Prosta dekoracja dla wszystkich amatorów winiarskich pokus. Jeżeli lubisz raczyć się butelką wina do obiadu lub kolacji, pamiętaj, żeby za każdym razem zachować korek. Dlaczego? Ponieważ cała kolekcja takich korków może przekształcić się w całkiem uroczy, a dla niektórych wręcz nieco vintage wieniec bożonarodzeniowy. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.