Tag: Lawenda na komary

komary

4 rośliny odstraszające komary

Komary
Kochamy ciepłe letnie wieczory, ale przyjemność z cieszenia się nimi w pełni zawsze psuje nam jedno – komary. I choć staramy się używać sprayów na skórę, lamp i świec odstraszających, te uparte owady i tak zawsze znajdą sposób, by uprzykrzyć nam życie. Na szczęście istnieje jeszcze jedna rzecz, która może sprawić, że komary w ogóle nie będą zainteresowane odwiedzaniem naszego domostwa. Są to rośliny, które możemy posadzić w ogrodzie lub na balkonie, by odstraszyć komary na dobre. Jakie to rośliny? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Niesamowite właściwości lawendy

Ziołolecznictwo
Lawenda kojarzy się nie tylko ze wspaniałym zapachem i kolorem. Niektórzy ludzie twierdzą, że ta niebiańska roślina pojawiła się na ziemi prosto z Edenu, gdzie mieszkali Adam i Ewa. Mimo że twierdzenia te są dyskusyjne, to jedna rzecz została udowodniona naukowo. Lawenda posiada wiele właściwości oraz zastosowań. Lawenda z pewnością może poprawić estetyczny wygląd domu lub ogrodu swoimi urokliwymi, fioletowymi kwiatami. Poza tym, że jest atrakcyjna dla kochających naturę, to również przyciąga pszczoły i motyle, które jeszcze bardziej upiększają ogród i zapewniają zdrowe pylenie w okolicy. Można zatem powiedzieć, że wpływa korzystnie na wszystkich przebywających wokół niej. Aby dobrze się rozwijać i kwitnąć potrzebuje ochrony i odpowiednich warunków. Wymaga między innymi ciepła słonecznych promieni i suchej, dobrze odsączonej gleby zawierającej wapno. Jeśli te kryteria są spełnione, to może osiągnąć rozmiar od 30 do 60 cm i może być zbierana w okresie letnim.


Podobne porady

Lawenda

Jakie rośliny posadzić, by skutecznie odstraszyć komary?

Kwiaty
Komponujesz kwiaty przy altanie lub na dużym balkonie i chciałbyś, aby poza walorami ozdobnymi, pomogły one także stworzyć bezpieczny azyl z dala od komarów? Masz już dość stosowania niezdrowych, chemicznych środków, chroniących przed swędzącymi ukłuciami? Zapoznaj się z listą roślin naturalnie odstraszających komary i ułóż z nich dowolną, piękną kompozycję!

3 sposoby na bezsenność z użyciem lawendy

Bezsenność
Zegar tyka, w końcu wybija kolejną godzinę, a ty zamiast spać, wpatrujesz się w sufit. Próbowałaś już wszystkiego, policzyłaś nie tylko owce, ale i lwy, słonie, a nawet jednorożce. Im bardziej chcesz zasnąć, tym wydaje się to trudniejsze. A następnego dnia czeka cię kolejny pracowity dzień. Co robić? Szkoda od razu decydować się na środki farmakologiczne, o wiele lepiej zacząć od stosowania metod domowych. Dziś chciałabym przybliżyć ci metody na lepszy sen z wykorzystaniem lawendy. To naprawdę działa!
Kwiaty lawendy

10 leczniczych właściwości lawendy

Ziołolecznictwo
Lawenda jest pięknym, fioletowym ziołem, które powoduje że czujemy się zrelaksowani. Jednak, jest ona czymś więcej, niż tylko pięknym kwiatem. Posiada ona wiele zdrowotnych właściwości, z których ludzie korzystają od wieków. Lawenda zawiera związki chemiczne, które używane są w medycynie naturalnej, alternatywnej oraz aromaterapii. Jej słodki zapach dodawany jest do szamponów, olejków oraz balsamów. Aby wykorzystać w 100% jej właściwości powinno korzystać się z niej w formie nalewki, olejku, herbaty, balsamów i innych preparatów. Oto 10 faktów na temat zdrowotnych właściwości lawendy.
płyn na komary

Spray na komary z bazylii - jak zrobić?

Komary
W porze letniej zawsze czujesz się osaczona nalotem komarów? Ciągle słyszysz irytujące bzyczenie za uchem? Bazylia to proste rozwiązanie twoich problemów. Dowiedz się jak przygotować ziołowy spray na komary, aby utrzymać te małe brzęczy-cieli z daleka.
lawenda jak wykorzystac

Jak wykorzystać lawendę?

Ziołolecznictwo
Lawenda jest piękną rośliną, która ozdobi każdy ogród. Ale ma również szereg innych, ciekawych zastosowań. Jeżeli ciekawi cię, co możesz wyczarować z tej pięknie pachnącej rośliny, to koniecznie przeczytaj listę nietypowych zastosowań.

Jak odstraszyć komary? Skuteczne sposoby

Komary
Letnie temperatury mają swoje złe i dobre strony - co prawda, bardzo pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i wzmacniają naszą witalność, ale jednocześnie działają aktywizująco na komary i przyciągają je niczym magnes. A jak wiadomo te małe owady potrafią nieźle uprzykrzyć nam życie i zamienić świetnie zapowiadający się wypad za miasto czy aktywny wypoczynek na łonie natury w bolesny koszmar. Jak skutecznie i jednocześnie możliwie najbardziej naturalnie zabezpieczyć się przed atakiem komarów? Poniżej prezentujemy sprawdzone metody.