Tag: Olejek pomarańczowy DIY

Jak zrobić domowy olejek pomarańczowy

Jak zrobić domowy olejek pomarańczowy?

Pielęgnacja skóry
Olejek pomarańczowy jest często stosowany w kosmetyce i do produkcji domowych preparatów pielęgnacyjnych. Wartościowe olejki które znajdują się w łupkach pomarańczy można w łatwy sposób wyciągnąć w domowym zaciszu. Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.

Jak zrobić olejek eteryczny? Domowe sposoby

Pielęgnacja skóry
Kuszące aromatem olejki eteryczne wyjątkowo dobroczynnie wpływają na zdrowie człowieka. W zależności od bazy, na jakiej są sporządzane, wykazują specyficzne właściwości. Przykładowo olejek lawendowy skutecznie odkaża, łagodzi bóle różnego pochodzenia, a ponadto hamuje proces powstawania zmarszczek i wygładza te, które zdążyły się już pojawić na naszej skórze. Z kolei olejek cytrynowy idealnie sprawdza się w w roli naturalnego toniku, a poza tym działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i i uspokajająco. Olejek eteryczny możesz śmiało wykonać samodzielnie w domu. Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.


Podobne porady

Smoczek

Jak wybrać smoczek?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Wielu rodziców ma mieszane uczucia odnośnie używania smoczków. Podczas gdy pediatrzy polecają używanie smoczków, ponieważ mają one działanie uspokajające dla dzieci oraz stosowane na noc zapobiegają SIDS (śmierci łóżeczkowej), rodzice wybiegają w przyszłość i z przerażeniem myślą o tym, że pewnego dnia trzeba będzie odebrać dziecku smoczek oraz, że może on doprowadzić do utrudnień w trakcie karmienia dziecka piersią. Zanim kupisz smoczek spójrz na opisane poniżej ogólne właściwości smoczków i wskazówki odnośnie ich bezpiecznego użycia, po to by upewnić się, że wybierzesz ten właściwy.
Prezent z kokardką

Jak przyjmować prezenty?

Dobre maniery
Jeżeli wyprawiamy jakieś przyjęcie czy imprezę, często będą nam wręczane prezenty. Czasem jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak się zachować przy ich otrzymywaniu. Obecnie dawanie prezentów kojarzy nam się głownie z Gwiazdką i świętym Mikołajem. Faktycznie, jest to najpopularniejszy zwyczaj tego typu, który zapoczątkował w IV w. biskup Miry. Pochodził on z bogatej rodziny i zasłynął ze wspomagania ubogich. Jednak zwyczaj dawania prezentów jest w istocie dużo starszy. Tradycja dawania prezentów jest tak stara jak cała nasza kultura. W starożytnym Egipcie narodził się zwyczaj dawania kwiatów, ale tradycja daru sięga jeszcze dalej. Można ona powiedzieć, że jest ona tak stara jak ludzkość, albo jeszcze starsza. W paleolicie podarek był często wymieniany za... kobiety! Pochodną dawania daru jest tzw. ofiara dla bóstwa. Ludzie składali dary swoim bogom, aby uzyskać ich łaskę. Inną formą takiej zależności była wymiana darów. Odbywała się ona przy każdej okazji: między przyjaciółmi, rodziną, w wyniku obrzędów inicjacyjnych oraz między byłymi wrogami. Wzajemne podarki miały pełnić funkcję symbolizującą więź, między ludźmi, którzy się nimi wymienili. Obecnie jest podobnie. Prezent zobowiązuje. Zarówno w konieczności odwdzięczenia się za niego, jak i w przypadku zachowania się przy jego odbieraniu.
smoczek dla dziecka

Jak wybrać smoczek dla niemowlaka?

Zdrowie Niemowlaka
Najlepiej, gdyby maluch w ogóle nie ssał smoczka (ze względu na ryzyko rozwoju wady zgryzu). A jeśli już do tego dojdzie, zadbajmy, by był to odpowiedni, jak najmniej szkodliwy dla zdrowia bobasa model. Wybierz smoczek określany jako anatomiczny (czyli dopasowany do kształtu jamy ustnej) – z dolną końcówką gumki spłaszczoną, a górną uwypukloną, z tarczą wyprofilowaną pod nosek dziecka. Zbyt duża lub niewyprofilowana (okrągła) uciska nozdrza i utrudnia oddychanie.
olejek pomarańczowy

Jak zrobić naturalny olejek pomarańczowy?

Aromaterapia
Olejek pomarańczowy naturalny ma wspaniały zapach świeżego owocu. Olejek posiada właściwości uspokajające. Wzbudza też apetyt i stymuluje układ trawienny. Aromatyzowanie powietrza olejkiem pomarańczowym pozwala pokonać dolegliwości żołądkowe. Przygotuj własny naturalny olejek pomarańczowy.
olejek pomarańczowy

Jak wykorzystać olejek pomarańczowy do celów zdrowotnych?

Aromaterapia
Olejek pomarańczowy nie tylko pięknie pachnie, ale również działa antyoksydacyjnie, przeciwzmarszczkowo i antynowotworowo. Jego zapach działa relaksacyjnie, rozładowuje stres i łagodzi napięcia nerwowe. Sprawdź jakie jeszcze zalety posiada olejek pomarańczowy.