Tag: Ozdoby świąteczne ręcznie robione

gwiazda na choinkę

Jak zrobić gwiazdę na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Gwiazdki nierozłącznie kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest ich naprawdę wiele. Są gwiazdki o prostych kształtach i te bardziej skomplikowane, jeśli chodzi o kształt. Proponuję Wam zrobienie jednej z gwiazdek z tej drugiej kategorii. Zresztą oceńcie sami.
ozdoba na choinkę z drutu i koralików

Jak zrobić ozdobę na choinkę z drutu i koralików?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Zanim stworzysz ozdobę z drutu postaraj się wcześniej zaplanować, jak będzie wyglądał cały projekt. Jeśli bowiem zegniesz drut w złym miejscu, możesz zepsuć całą swoją pracę. Dodaj nieco blasku i kolorów do swojej choinki. Przygotuj specjalne świąteczne ozdoby z drutu i koralików.
szyszka na choinkę

Jak zrobić drucianą szyszkę na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Przygotuj samodzielnie ozdobne świąteczne szyszki i zawieś je na choince, oknie czy też na żyrandolu. Goście z pewnością będą zachwyceni twoim dziełem. Zatem przeczytaj poniższe wskazówki i przystąp do pracy.
gwiazdka 3D na choinkę

Jak zrobić gwiazdkę 3D na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Polecam zrobienie trójwymiarowych gwiazdek z pianki dekoracyjnej. Są one bardzo proste do wykonania, więc spokojnie możesz je wykonać z dziećmi. Poniżej załączam instrukcję.
śnieżynka z koralików

Jak zrobić śnieżynkę z koralików?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Proponuje wykonanie przepięknej, błyszczącej śnieżynki. Światełka będą się odbijać od koralików sprawiając, że ozdoba będzie się błyszczeć przeróżnymi barwami, dając naprawdę niesamowity efekt.
dekoracje stołu wigilijnego

Jak zrobić małe choineczki na stół wigilijny?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Ten projekt wyjątkowo przypadł mi do gustu. Korki od wina znajdą się zawsze w każdym domu, a jeśli nie to przecież można je kupić. Gałązki też nie są problemem. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch elementów, aby powstały piękne małe choineczki? Zobaczcie jak to można zrobić.
kolorowa choinka z filcu

Jak zrobić kolorową choinkę z filcu?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Pomysłów na ozdobne choineczki jest mnóstwo. Zazwyczaj staramy się, aby choinki były zielone, lub białe. Ale co powiecie na kolorową choinkę? Może ona dodać tego czegoś do Waszego świątecznego domu.
świąteczny lampion z plexi

Jak zrobić świąteczny lampion z plexi?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Własnoręcznie wykonane ozdoby z pleksi to doskonały sposób na stworzenie niepowtarzalnej świątecznej atmosfery w swoim domu. Potrzebujesz jedynie kawałka pleksiglasu oraz przecinaka (wyrzynarki lub piłki). Pleksi możesz kupić w sklepach dla majsterkowiczów. Odpowiednio wycięty i pomalowany oraz odpowiednio oświetlony będzie wyglądał z pewnością pięknie.
serwetki świąteczne

Jak ozdobić serwetki na Boże Narodzenie?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Wciąż brak Ci pomysłu na zaaranżowanie świątecznych serwetek? Nie chcesz ich składać i tworzyć niczego skomplikowanego, a mimo to nie wiesz jak możesz dodać im świątecznego blasku. Podpowiadam – możesz naszyć na nich świąteczny motyw. To nic trudnego, a efekt – zachwycający.
bombka decoupage

Jak zrobić bombkę decoupage?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeśli posiadasz dużo kartek świątecznych z ubiegłych lat, możesz wykonać z nich niesamowite bombki decoupage. Kup kilka styropianowych kul i pokryj je udartymi kawałkami z zeszłorocznych świątecznych kartek. Powieś je na choince, ułóż na tacy lub w koszyku i dodaj do nich nieco zieleni.