Strona głównatag: zdrowe odżywianie dzieci
Tag: Zdrowe odżywianie dzieci

Jak zachęcić dziecko do picia wody?
Odżywianie DzieckaWoda pomaga przenosić po organizmie substancje odżywcze, wypłukuje z organizmu toksyny, nawadnia organizm oraz zapobiega próchnicy. Twoje dziecko nie chce jej jednak pić? Jeśli tak, to sprawdź poniższe sposoby, aby je do tego zachęcić.

Jak nakłonić dziecko do jedzenia?
Odżywianie DzieckaDla dorosłych jedzenie posiłków to naturalna rzecz, jednak nie dla każdego dziecka jest to takie oczywiste. Aby nauczyć dziecko jeść z umiarem i sięgać po wartościową żywność, należy stworzyć rutynę i ustanowić zdrowie jako priorytet. Zanim się zorientujesz, twój plan okaże się bardzo prosty w realizacji i bardzo efektywny, a dzieci otrzymają żywność, której potrzebują. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak nakłonić dziecko do jedzenia.

Zdrowe przekąski dla dzieci
Odżywianie DzieckaDzieci prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Potrzebują wsparcia zarówno na poziomie umysłowym, jak i fizycznym. Żeby wysiłek nie był dla nich męczący, a ich wydajność utrzymywała się na wysokim poziomie, musimy dostarczyć organizmowi odpowiednio dobranych wartości odżywczych. Poniżej znajdziesz propozycje zdrowych przekąsek, które pozwolą twojemu dziecku dać z siebie jak najwięcej.

9 sposobów na zdrowszą dietę dziecka
Odżywianie DzieckaIstnieje mnóstwo badań, których wyniki potwierdzają jak bardzo niezdrowe są cukry, tłuszcze, żywność przetworzona i sztuczne dodatki. Zmiana diety dziecka może być trudna bez względu na jego wiek, jednak im szybciej zaczniesz tym będzie łatwiej.

Co dać dziecku zamiast słodyczy?
Odżywianie DzieckaDookoła pełno informacji na temat szkodliwości słodyczy. Czy to oznacza, że powinniśmy ich unikać i absolutnie nie podawać ich swoim pociechom? Oczywiście, że nie. Powinniśmy oczywiście unikać przetworzonych słodyczy, pełnych sztucznych dodatków i rafinowanego cukru, jednak słodycze naturalne mogą być całkiem zdrowe i wskazane. Poniżej przedstawiam kilka przykładów zdrowych słodkości:

Jak żywić niemowlęta i małe dzieci, by były zdrowe?
Żywienie NiemowlakaNajdynamiczniej dziecko rozwija się w ciągu pierwszych trzech lat życia – aż pięciokrotnie zwiększa masę ciała i podwaja długość. W tym okresie programuje się metabolizm, co ma olbrzymi wpływ na zdrowie małego człowieka. Naukowcy zbadali, że właśnie tyle czasu mają rodzice na wykształcenie u swoich dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych. I tylko od rodziców zależy, czy uda im się właściwie zaprogramować dietę swoich pociech. Jeśli sprostają temu zadaniu, ich synowie i córki wyrosną na zdrowych dorosłych.

Programowanie zdrowia dziecka - jak to zrobić i dlaczego warto?
Żywienie NiemowlakaPrzysłowie „Czym skorupka za młodu nasiąknie...” wciąż aktualne! Bo to, jak karmisz malucha, w przyszłości może mu pomóc uniknąć kłopotów. Czasem potrzeba 8-10 prób, aby dziecko zaaprobowało nowy smak. Dając córce lub synkowi ciastko, raczej rzadko myślimy o tym, czy to odpowiednia dla nich przekąska. Chcemy tylko sprawić im przyjemność. Jeśli stanie się to zwyczajem, może mieć w przyszłości przykre następstwa. Pediatrzy ostrzegają, że zła dieta może być jedną z przyczyn chorób, które trudno powiązać z niemowlęciem. Chodzi o otyłość, choroby serca i układu krążenia, cukrzycę oraz osteoporozę.

Jak przekonać dziecko do zdrowego odżywiania?
Odżywianie DzieckaTwój smyk nie wyobraża sobie dnia bez batonika? W trosce o jego zdrowie warto to zmienić! Jak? " Wolę jabłko od ciasteczka...!" Dzięki wysiłkom rodziców mały łakomczuszek ma szansę tak zmienić swoje upodobania z wielkim pożytkiem dla jego zdrowia i samopoczucia. Zadbaj, by dziecko jadło regularnie, a jego dieta była urozmaicona. Zdrowy posiłek co 3 godziny (5 razy dziennie). To skuteczny sposób, by ustabilizować poziom cukru w organizmie, zapobiec jego spadkom i w rezultacie napadom głodu oraz ochoty na słodycze. Program naprawczy start!

Zdrowa dieta w szkole - dlaczego ważna?
Odżywianie DzieckaPrzeciętnie każdy z nas zjada rocznie ok. 50 kg owoców, a warzyw jeszcze mniej, podczas gdy na stołach w Hiszpanii czy w Niemczech gości dwa razy więcej tych produktów. Zwyczaje żywieniowe dorosłych naśladują, niestety, najmłodsi. Nasze dzieci i młodzież spożywają symboliczną ilość warzyw i owoców, a 15 proc. stroni od nich w ogóle. Lubują się za to w słodkich napojach, kalorycznych smakołykach i daniach z barów szybkiej obsługi. Tymczasem niezbędnym dodatkiem do drugiego śniadania powinien być owoc lub surowe warzywa.