Tag: Zdrowe odżywianie dziecka

Dziecko pije wodę

Jak zachęcić dziecko do picia wody?

Odżywianie Dziecka
Woda pomaga przenosić po organizmie substancje odżywcze, wypłukuje z organizmu toksyny, nawadnia organizm oraz zapobiega próchnicy. Twoje dziecko nie chce jej jednak pić? Jeśli tak, to sprawdź poniższe sposoby, aby je do tego zachęcić.

4 powody, dla których dziecko nie chce jeść zdrowych produktów

Żywienie Niemowlaka
Coraz więcej dzieci odmawia jedzenia warzyw i owoców, zaś zjedzenie przez nie obiadu graniczy z cudem. Rodzice się martwią a przyczyn szukają w zdrowiu malucha. Niestety w większości przypadków problemem nie jest zdrowie czy brak apetytu, ale niewłaściwe odżywianie. Co zatem robimy nie tak?

9 sposobów na zdrowszą dietę dziecka

Odżywianie Dziecka
Istnieje mnóstwo badań, których wyniki potwierdzają jak bardzo niezdrowe są cukry, tłuszcze, żywność przetworzona i sztuczne dodatki. Zmiana diety dziecka może być trudna bez względu na jego wiek, jednak im szybciej zaczniesz tym będzie łatwiej.
zdrowa dieta w szkole

Zdrowa dieta w szkole - dlaczego ważna?

Odżywianie Dziecka
Przeciętnie każdy z nas zjada rocznie ok. 50 kg owoców, a warzyw jeszcze mniej, podczas gdy na stołach w Hiszpanii czy w Niemczech gości dwa razy więcej tych produktów. Zwyczaje żywieniowe dorosłych naśladują, niestety, najmłodsi. Nasze dzieci i młodzież spożywają symboliczną ilość warzyw i owoców, a 15 proc. stroni od nich w ogóle. Lubują się za to w słodkich napojach, kalorycznych smakołykach i daniach z barów szybkiej obsługi. Tymczasem niezbędnym dodatkiem do drugiego śniadania powinien być owoc lub surowe warzywa.
śniadanie dla dziecka

Co na śniadanie dla ucznia?

Odżywianie Dziecka
Dziecko musi jeść co 3-4 godziny. Nigdy nie wypuszczaj go z domu bez śniadania, a do tornistra włóż kanapkę, owoce lub warzywa. Dowiedz się, jak skomponować dobry i zdrowy posiłek dla ucznia. Pierwsze śniadanie dziecka powinno zapewnić mu dawkę energii, witamin i mikroelementów. Badania dowiodły, że uczniowie, którzy jedzą przed wyjściem do szkoły, mają lepsze stopnie, bo ich organizm szybciej zaczyna pracować. Natomiast ciało i mózg tych, którzy nie jedzą śniadań, na pierwszych lekcjach nadal śpi.