Tag: Działka

sarny

Jak odstraszyć sarny?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Sarny potrafią dokonać ogromnego spustoszenia w ogrodzie czy na działce. Chodzą i zjadają wszystko, z czego jesteśmy tak dumni - warzywa, owoce i rośliny ozdobne. Poniżej kilka wskazówek i porad dotyczących płoszenia saren.


Podobne porady

ugryzienia komarów

Jak odstraszyć komary?

Ukąszenia Komarów
Komary są prawdziwym koszmarem dla osób mających "słodką krew". Każde wyjście na działkę, rower czy nad jezioro kończy się setkami swędzących ukąszeń. Czasami jednak ugryzienie może się okazać o wiele groźniejsze - szczególnie w tropikalnych krajach, gdzie większość chorób roznoszona jest przez owady. Poniżej znajdziesz kilka porad jak uchronić się przed ugryzieniami komarów.
zakup działki

Jak kupić działkę?

Zakup Nieruchomości
Marzysz o własnym domku nad brzegiem strumienia, w lesie czy na szczycie góry? Nie możesz znaleźć odpowiedniego dla siebie domu wśród dostępnych na rynku ofert? Kup własną działkę budowlaną i sam zaprojektuj swój dom. Najważniejsza jest przecież lokalizacja. Poniżej znajdziesz wskazówki, które z pewnością ułatwią ci zakup działki.
szerszeń

Jak odstraszyć szerszenie?

Inne Owady
Szerszenie to szare eminencje w świecie owadów, obarczone wieloma mitami i przesądami. Dlatego zwykle były tępione, kiedy tylko się pojawiły i dziś należą do gatunków zagrożonych wyginięciem. Jak się zachować i o czym pamiętać, kiedy nagle odkryjesz ich obecność w sąsiedztwie swojego domu?
Lawenda

Jakie rośliny posadzić, by skutecznie odstraszyć komary?

Kwiaty
Komponujesz kwiaty przy altanie lub na dużym balkonie i chciałbyś, aby poza walorami ozdobnymi, pomogły one także stworzyć bezpieczny azyl z dala od komarów? Masz już dość stosowania niezdrowych, chemicznych środków, chroniących przed swędzącymi ukłuciami? Zapoznaj się z listą roślin naturalnie odstraszających komary i ułóż z nich dowolną, piękną kompozycję!
Opłaty za słupy i kable na działce - co powinniśmy wiedzieć

Opłaty za słupy i kable na działce - co powinniśmy wiedzieć?

Budżet Domowy
Jeśli przez naszą działkę przechodzi linia energetyczna, gazowa lub wodociągowa, należy się nam za to rekompensata (także za napowietrzne linie przesyłowe). Za ustanowienie służebności przesyłu powinniśmy dostać wynagrodzenie. Jak starać się o te pieniądze? Powinna zostać sporządzona umowa o służebności przesyłu, wraz z podanym za to wynagrodzeniem. I tu pojawia się problem. Często bowiem właściciele nieruchomości nie mogą dojść do porozumienia z przedsiębiorcą co do wysokości wynagrodzenia. W związku z tym przedsiębiorstwa odmawiają podpisania umowy o służebności przesyłu.
pająki odstraszanie

Jak odstraszyć pająki z domu?

Sprzątanie pomieszczeń
Gdy pogoda się zmienia, pająki wpełzają do domów w poszukiwaniu schronienia. Jeśli jest to kilka pająków na jakiś czas nie musimy się zbytnio przejmować. Gdy jest ich więcej można je w prosty sposób odstraszyć. Oto kilka sposobów na odstraszenie pająków.
myszy odstraszanie

Jak odstraszyć myszy z domu?

Myszy
Jesień to czas w którym zwierzęta szukają schronienia przed chłodem. Nasze domy stają się bardzo atrakcyjne zwłaszcza dla myszy i pająków. W domu nie tylko jest ciepło, ale są w nich również zapasy żywności. Myszy mogą się pojawić nawet w najczystszych gospodarstwach domowych, skuszone ciepłym i wygodnym schronieniem. Poznaj prosty domowy sposób dzięki któremu ustrzeżesz dom przed tymi gryzoniami.