Tag: Wakacje w Egipcie

Wakacje w Egipcie

Co zabrać do Egiptu?

Afryka
Jeśli w twoich tegorocznych planach urlopowych widnieje kierunek Egipt, poświęć trochę czasu, żeby dobrze przygotować się do wyprawy. Zmiana otoczenia i klimatu wymagać od ciebie będzie bowiem znacznie lepszego przygotowania logistycznego, niż zwykły weekendowy wypad za miasto. Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które koniecznie musisz ze sobą wziąć wybierając się na wakacje do Egiptu.
Egipt

O czym pamiętać jadąc do Egiptu?

Ogólne przygotowania do podróży
Sezon wakacyjny nadal trwa, a ponieważ pogoda w Polsce potrafi być kapryśna, coraz więcej osób wybiera podróże za granicę, często właśnie do Egiptu. Kraj ten zdążył się już dobrze przystosować do obsługi ruchu turystycznego, jednak wybierając się tam należy pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam spędzić bezpieczny urlop.
rodzinne wakacje

Gdzie jechać na wakacje z dziećmi za granicę?

Atrakcje turystyczne
Rodzinne wakacje stanowią idealną okazję do wypoczynku. Jednak zawsze pojawia się dylemat, jakie miejsce wybrać? Jeśli planujemy wakacje z dziećmi warto zastanowić się nad atrakcjami. Poniżej znajdziecie kilka propozycji na rodzinne wakacje.


Podobne porady

klątwa faraona

Jak uniknąć klątwy faraona?

Choroby Układu Pokarmowego
W czasie wakacyjnych podróży nie sposób kontrolować, co jemy. Korzystamy z barów, restauracji, hotelowych stołówek. Wierzymy, że podawane tam jedzenie spełnia wymogi higieny, ale nie zawsze tak jest. Szczególnie podróże do krajów Afryki Północnej czy do Azji sprzyjają zatruciom pokarmowym. A to dlatego, że Europejczycy nie są przyzwyczajeni do flory bakteryjnej tamtych obszarów. To, co Egipcjaninowi nie zaszkodzi, dla Polaka może skończyć się poważną rewolucją w układzie pokarmowym. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie kilku zasad.
zdrowie w podróży

Biegunka podróżnych - leczenie, profilaktyka

Choroby Układu Pokarmowego
Tak zwana biegunka podróżnych to przekleństwo turystów. W zależności od kraju szacuje się, że ryzyko jej wystąpienia wynosi 30-70 proc. Zwykle objawy pojawiają się w ciągu pierwszych kilku, kilkunastu dni podróży. Najbardziej narażeni na zachorowanie są ludzie w podeszłym wieku, a także dzieci. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się również chorzy przyjmujący długotrwale leki z grupy inhibitorów pompy protonowej. Hamują one wydzielanie w żołądku kwasu solnego, który niszczy bakterie. Gdy nie ma kwasu, bakterie harcują.
wakacje w tropikach

Jak uniknąć chorób tropikalnych?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Wakacje w Egipcie, Tunezji, czy w tak egzotycznych miejscach, jak Karaiby lub Kenia, to nie tylko wspaniała przygoda. Dalekie podróże bez odpowiedniego przygotowania są ryzykownym przedsięwzięciem, a stawką jest twoje zdrowie. Niemal co roku polscy turyści umierają na malarię – tropikalną, chorobę pasożytniczą powszechną m.in. w Afryce na Wyspach Oceanii oraz w niektórych częściach Azji i Ameryki Łacińskiej. Rejs po Nilu dla niektórych kończy się wirusowym zapaleniem wątroby typu A (żółtaczką pokarmową), a niemal co drugi turysta zmaga się na wakacjach z „klątwą Faraona”, czyli biegunką podróżnych. Te schorzenia łączy jedno: można im skutecznie zapobiegać!