Tag: Kuchenka mikrofalowa jak działa

mikrofalówka

Czy promienie w kuchence mikrofalowej niszczą składniki odżywcze?

Medyczne Badania Naukowe
W dzisiejszych czasach, pełnych pośpiechu i pędu, trudno sobie wyobrazić życie bez kuchenki mikrofalowej. Niemal każdy z nas się spieszy i często używa mikrofalówki, aby zaoszczędzić czas. Wielu z nas korzysta z niej co najmniej raz dziennie, bo podgrzewanie w niej jest łatwiejsze i szybsze. Powstaje jednak pytanie, czy mikrofale nie pozbawiają jedzenia składników odżywczych. W niniejszym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć.
jak wykorzystać kuchenkę mikrofalową

Jak w nietypowy sposób wykorzystać kuchenkę mikrofalową?

Nietypowe zastosowania
Kuchenka mikrofalowa zapewne kojarzy ci się z szybkim sposobem na podgrzewanie jedzenia i rozmrażaniem go. Czy zdajesz sobie jednak sprawę, że tak naprawdę jesteś w stanie w bardzo prosty sposób wykorzystać ją do innych celów? Przedstawiamy listę najciekawszych zastosowań kuchenki mikrofalowej.

Czym najlepiej czyścić płytę indukcyjną?

Środki czyszczące
Lśniąca czystością płyta indukcyjna jest najlepszą wizytówką nowoczesnej kuchni. Jak najlepiej ją pielęgnować, żeby nie spowodować niechcianych i trudnych do usunięcia zarysowań? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, zastosować sprawdzone przez sprytne panie domu triki i sięgnąć po niezastąpione w kuchni domowe środki, czyli ocet spirytusowy, sodę oczyszczoną, wodę utlenioną i cytrynę. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wskazówki.


Podobne porady

Czyszczenie płyty indukcyjnej

Jak czyścić płytę indukcyjną?

Kuchenki
Czysta płyta indukcyjna wygląda estetycznie i dodaje świeżego wyglądu twojej kuchni. Czyszczenie jej to nic trudnego jeśli będziesz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.
kawa z pianką

Jak spienić mleko w kuchence mikrofalowej?

Kawa
Marzy ci się pyszna kawa z pianką z mleka jak w kawiarni? A może gorąca czekolada ze spienionym mlekiem i syropem smakowym? Teraz nie musisz wychodzić z domu aby spełnić swoje marzenie. Nie musisz również kupować drogich spieniaczy do mleka. Pokażemy ci jak w prosty i szybki sposób zrobić z niego puszystą piankę. A wszystko dzięki zwykłej kuchence mikrofalowej.

Jak czyścić płytę indukcyjną, ceramiczną oraz kuchenkę gazową?

Sprzątanie kuchni
Kuchenka to najczęściej używane urządzenie w kuchni, stąd częściej zdarza się ją zabrudzić. Myta codziennie nie sprawia problemu, jednak zapuszczona jest skupiskiem brudu, którego bardzo trudno się pozbyć. By gotowanie sprawiało przyjemność, trzeba podjąć zdecydowane kroki. Jak czyścić kuchenki? Jakich błędów nie popełniać? Jakich zasad się trzymać? O tym dowiesz się z tego artykułu.