Tag: Plamy ze smoły

wywabianie plam

Jak usunąć plamy?

Usuwanie plam
Czy plamy są dla Ciebie codzienną zmorą? Twoje dziecko uwielbia się brudzić mimo Twoich próśb i gróźb? Jeśli żadne proszki nie dają sobie rady pora zasięgnąć starych i sprawdzonych sposobów usuwania plam. Tutaj znajdziesz porady oraz wskazówki na temat domowego wywabiania i usuwania różnego typu plam.
pasta do zębów

Jak w nietypowy sposób wykorzystać pastę do zębów?

Środki czyszczące
Czy pasta do zębów służy tylko i wyłącznie do czyszczenia naszych zębów i chronienia ich przed próchnicą i innymi chorobami? Otóż okazuje się, że nie. Jak wiele innych produktów również i pasta do zębów ma swoje niecodzienne zastosowania. Jakie? Lista poniżej.


Podobne porady

plama z długopisu

Jak wywabić plamy z długopisu?

Usuwanie plam

Plamy z długopisu usuwa się dość trudno. Nie pomoże zwykła woda z mydłem, szczególnie jeśli pojawiły się one na odzieży. Istnieje jednak sposób, aby usunąć uporczywe plamy. Jeśli chcesz wiedzieć na czym polega, zapraszam do lektury.

Wywabianie plam z tuszu

Jak wywabić plamy z tuszu?

Pielęgnacja Odzieży
Odkryłaś plamę z tuszu na swojej ulubionej bluzce? Nie trać głowy. Tutaj znajdziesz bardzo szybki i sprawdzony sposób na usunięcie plamy. Za pomocą cytryny i soli, którą na pewno znajdziesz w domu, nie będzie to trudne.
Jak usunąć plamy z atramentu

Jak usunąć plamy z atramentu

Usuwanie plam
Plamy z atramentu są zmorą każdego. Szczególnie na jasnych i delikatnych tkaninach. Usunięcie ich w całości graniczy z cudem. Chemiczne odplamiacze mogą spowodować uszkodzenie tkaniny, a w najlepszym przypadku pozostawić “rozlane” plamy, które są co prawda jaśniejsze, ale dalej widoczne. Wypróbuj więc nasz domowy sposób na pozbycie się plam.

Jak usunąć plamy z długopisu?

Usuwanie plam
Pozbycie się plam z długopisu, które nieoczekiwanie oszpeciły nasze ulubione ubranie, obrus, mebel czy dywan, bywa nie lada wyzwaniem. Jak się jednak okazuje, wcale nie niemożliwym do wykonania. Wystarczy odrobina pomysłowości i kilka mniej lub bardziej oczywistych domowych środków, a odzież i przedmioty, które początkowo spisaliśmy na straty, będą wyglądać jak nowe. Podpowiemy ci, jak wykorzystując kwaśne mleko, kwasek cytrynowy, sok z cytryny, spirytus, wodę kolońską, lakier do włosów, krem do golenia czy nawet pomidora pozbyć się niechcianych i nieefektownych zanieczyszczeń. Wypróbuj co najmniej kilka z zaprezentowanych metod, a z pewnością okażą się pomocne.

Uporczywe plamy: Jak je usuwać?

Środki czyszczące
Nic tak nie psuje humoru jak uporczywa plama, która znienacka pojawia się na naszej ulubionej sukience, bluzce, czy najwygodniejszej kanapie. Pół biedy, jak mamy do czynienia ze zwykłym zabrudzeniem, ale jak szybko i skutecznie pozbyć się pozostałości po kleju, ognistoczerwonej szmince, piwie czy przypalonym żelazku? Zadanie choć niełatwe nie jest niemożliwe. Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.

Jak usunąć plamy z atramentu?

Usuwanie plam
Uporczywe plamy z atramentu mogą przydarzyć się każdemu. Pobrudzić się nim mogą dzieci w wieku szkolnym, ale również i dorośli, którym długopis lub pióro rozleją się w kieszeni. Tusz może skapnąć również na dywan. Takie zanieczyszczenia są trudne do usunięcia, gdyż atrament to połączenie tłuszczu i barwnika, więc przy wywabianiu plam należy działać na obydwa. Ich usunięcie nie jest jednak niemożliwe i niekoniecznie musimy spisywać na straty swoje ulubione spodnie czy bluzkę. Z pomocą mogą przyjść nam domowe sposoby z użyciem łatwo dostępnych produktów, np. soku z cytryny, mleka, soli kuchennej czy octu. Jak wykorzystać je do usuwania plam z atramentu? Sprawdźmy.