Tag: Kąpiel kota perskiego

Kąpiel kota

Jak wykąpać kota?

Pielęgnacja Kotów
O ile Twój kot nie przepada za wodą, jego kąpiel może się okazać czynnością dosyć niebezpieczną. Koty to zwierzęta czyste, zatem jeśli nie jest to konieczne powinieneś zrezygnować z jego kąpieli.


Podobne porady

Kicia

Jak wychować kota?

Tresura Kotów
Wychowanie kota nie jest sprawą prostą. Jak wiemy koty chodzą własnymi ścieżkami, robią co chcą i bardzo ciężko jest im narzucić jakiś sposób zachowania, który nie jest po ich myśli. Koty lubią wolność i brak jakichkolwiek ograniczeń. Są to bardzo słodkie zwierzątka jednak trzymanie ich w domu wiąże się z wieloma stratami materialnymi jak pozdzierane tapety, połamane kwiatki, potłuczone wazony, podarte firanki itp. Kota nie da się całkowicie wychować jednak można wyeliminować kilka niepożądanych zachowań za pomocą paru prostych sposobów. Pamiętajmy, że kota można wychować dopóki jest młody. Starsze koty mają już swoje nawyki, których raczej nie można się pozbyć, a jeśli nawet jest to długotrwała i ciężka praca.
kąpanie niemowlaka

Jak wykąpać niemowlaka?

Pierwsze Dziecko
Dla wielu młodych rodziców kąpiel maleństwa jest zajęciem dość stresującym, oczywiście z powodu obawy o to, czy nie zrobimy czegoś nieprawidłowo. Jak w przypadku każdej stresującej nas czynności, najtrudniejszy jest pierwszy raz, a każdy kolejny będzie nam przychodził coraz łatwiej i naturalniej.
Kąpiel niemowlaka

Jak kąpać niemowlaka?

Kąpiel noworodka
Wiele kobiet tuż po urodzeniu najbardziej obawia się kąpania niemowlaka. Jest to tam mała i krucha istotka, której nie trudno zrobić krzywdę. Pierwsze kroki związane z kąpaniem są naprawdę trudne i bardzo stresujące. Droga mamo, jeśli chcesz wiedzieć jak przełamać strach i wykąpać dziecko bez większych trudności przeczytaj ten artykuł.

Jak przyzwyczaić psa do kąpieli?

Pielegnacja Psów
Kąpiel naszego pupila najczęściej sprawia nam wiele problemu. Jest to spowodowane tym że kąpiel z reguły jest dla psa stresująca. Jednak są i psy dla których kąpiel jest wręcz przyjemnością. Skąd więc ta różnica? I jak sprawić, aby nasz pupil reagował radością na kąpiel a nie uciekał i wyrywał nam się z rąk?

Jak wykąpać psa?

Pielegnacja Psów
Psy bardzo lubią bawić się na świeżym powietrzu. Wiąże się to z tym, że prędzej czy później pies pobrudzi się i będzie śmierdział. Lekarstwem na ten problem jest kąpiel. To trudne zadanie dla właściciela i stresujące dla psa. Poniżej podaje porady, aby dla obojga było ono przyjemnością.
kąpanie niemowlaka

Jak wykąpać niemowlę?

Pielęgnacja Niemowlaka
Codzienna troska o kochanego brzdąca może sprawiać frajdę jemu i rodzicom! Zaczynamy od najważniejszej informacji dla mamy i taty: przed przystąpieniem do zabiegów higienicznych u malucha dokładnie umyj ręce! Ta reguła obowiązuje cię przed każdym kontaktem z dzieckiem (karmieniem, zabawą, układaniem do snu, zakładaniem i zdejmowaniem ubranka). W ten prosty sposób zapobiegasz przenoszeniu chorobotwórczych zarazków i chronisz swoją pociechę np. przed infekcjami.
noworodek w kąpieli

Jak wykąpać noworodka bez płaczu?

Kąpiel noworodka
Rodzice nowo narodzonego smyka na początku miewają dużo wątpliwości, jeśli chodzi o to, jak należy go myć. Zastanawiają się, które kosmetyki są dla niego najlepsze, po jakim czasie powinno się wyjąć dziecko z wody, co zrobić, gdy płacze w wanience itd. Podpowiemy ci, jakich zasad przestrzegać, myjąc niemowlę i co zrobić, by maleństwo polubiło ten wieczorny rytuał. Przeczytaj poniższy alfabet, a kąpiel będzie dla malca czystą przyjemnością.