Tag: Pielęgnacja włosów

Trwała ondulacja

Jak pielęgnować włosy po trwałej?

Trwała ondulacja
Trwała ondulacja znów weszła do łask. Dzięki trwałej włosy łatwiej się układają, są bardziej puszyste a fryzura zyskuje na objętości. Jeśli masz trwałą lub jesteś zdecydowana na to aby sobie ją zrobić, dowiedz się jak pielęgnować włosy po zabiegu.
Pokrzywa

Jak wiosenna pokrzywa działa na cerę?

Pielęgnacja włosów
Nie od dziś wiadomo, że sok z pokrzywy jest bardzo dobry ze względu na zawarte w nim witaminy i sole mineralne, działa nie tylko na urodę, ale także na zdrowie. Nie należy wprawdzie do smakołyków, ale czego się nie robi by ładnie wyglądać. Szczególnie wartościowa jest zaś młoda pokrzywa, która już wkrótce się ukaże. Poniżej znajdziesz rady jak ją wykorzystać.
loki, włosy kręcone

Jak pielęgnować włosy kręcone?

Pielęgnacja włosów
Z włosami kręconymi zawsze ciężko sobie poradzić. Często się napuszają i sterczą we wszystkich kierunkach. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na kontrolowanie loków i sprawienie, że fryzura będzie wyglądać fantastycznie.
miód

Jak nadać włosom blasku przy użyciu miodu?

Włosy
Miód jest łatwo dostępny i ma wiele różnych zastosowań: jako słodzik, źródło energii, czy środek leczniczy w wielu dolegliwościach. Miód jest również znany ze swojego zastosowania kosmetycznego. Jest często mieszany z produktami takimi jak balsamy, mydła, szampony i odżywki. Jednym z ostatnio poczynionych odkryć jest również to, że miód nadaje włosom promienny blask. Co lepsze, nie musisz wydawać pieniędzy na drogie szampony na bazie miodu ani na maseczki do włosów. Miód możesz wykorzystać samodzielnie, jeśli tylko zastosujesz się do przedstawionych tutaj rad:
wypadanie włosów

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Pielęgnacja włosów
Na rynku istnieje wiele różnorodnych produktów na wypadanie włosów. Równie skuteczne są jednak naturalne sposoby radzenia sobie z tą przypadłością. Bo tak naprawdę kto chciałby inwestować w chemię, gdy równie skuteczny środek może zrobić sam w domu? Oto kilka domowych sposobów na wypadające włosy:
piękne włosy

Domowe sposoby na piękne włosy

Pielęgnacja włosów
Piękne i zdrowe włosy dodają urody i zwiększają pewność siebie. Jednak stres, pośpiech dostarczają nam wymówek, żeby nie przykładać należytej uwagi do ich pielęgnacji. Prowadzi to do problemów takich jak: przesuszone, zniszczone włosy, łupież, siwienie, wypadanie włosów i rozdwajające się końcówki. Poniżej przedstawiam kilka prostych, domowych sposobów, które pomogą wzmocnić i zregenerować zniszczone włosy.
mocne włosy

Jak wzmocnić włosy?

Pielęgnacja włosów
Twoje włosy wiele o tobie mówią. Ludzie nie przykładają należytej uwagi do dbania o zdrowie włosów. Większość z nas budzi się rano, wskakuje pod prysznic, a następnie w pośpiechu nakłada na włosy lakiery, pianki i żele. Szkodliwe środki chemiczne, suszarki i lokówki pozbawiają włosy wszystkich składników odżywczych.
Jeśli twoje włosy są bardzo szorstkie i ciągle się łamią oznacza to, że nadeszła najwyższa pora na to, żeby je wzmocnić. W tym artykule poznasz najskuteczniejsze sposoby na mocne, piękne włosy, które dodadzą ci uroku.
włosy narażone na działanie słońca

Jak chronić włosy przed słońcem?

Pielęgnacja włosów
Długie przebywanie na ostrym słońcu bardzo niszczy włosy. Nie ważne, czy relaksujesz się na plaży, pracujesz w ogrodzie czy bawisz się z dziećmi, gdy wystawiasz włosy na działanie promieni słonecznych pozwalasz im je niszczyć. Reakcja jaka zachodzi przy działaniu słońca na włosy, zwana jest utlenianiem. Słońce niszczy naturalne pigmenty włosa przez co włosy tracą swoją piękną barwę, stają się cieńsze, połamane, bez połysku. Jeśli nasze włosy są farbowane lub po trwałej, jeśli je często prostujemy, kręcimy na lokówce lub suszymy ciepłym powietrzem z suszarki dodatkowo niszczymy ich strukturę. Należy dbać zatem o włosy, zwłaszcza w lecie, aby słońce nie zaszkodziło im w żadnym stopniu.
miód

Jak zrobić maseczkę na włosy z miodu?

Pielęgnacja włosów
Każda z nas chce mieć piękne, błyszczące, zdrowe włosy. Nie jest to trudne. Wystarczy je regularnie podcinać i odpowiednio o nie dbać. Podpowiadamy jak zrobić maseczkę z miodu do włosów.
maseczka do włosów

Jak zrobić regenerującą maseczkę do włosów?

Pielęgnacja włosów
Produkty proteinowe mogą bardzo pomóc w regeneracji włosów. Niestety, jeśli przesadzimy z proteinami, możemy uzyskać odwrotny efekt. Dobrą maseczkę do włosów możemy zakupić w każdym salonie kosmetycznym. Są one jednak bardzo drogie. Proponujemy więc alternatywne rozwiązanie – samodzielne przygotowanie maseczki. Uzyskasz takie same (a może nawet lepsze) rezultaty.