Strona głównatag: pierwsza pomoc
Tag: Pierwsza pomoc

Jak zabandażować łokieć?
Zwichnięcia i SkręceniaChcesz zabandażować rękę ale nie wiesz jak to zrobić? Wiele osób ma taki problem jak ty, ale wbrew pozorom nie jest to skomplikowane i nie wymaga specjalnych umiejętności. W kilka chwil będziecie w stanie zrobić sobie opatrunek. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tą czynność samodzielnie poproś kogoś o pomoc. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w zrobieniu opatrunku żółwiowego łokcia (zbieżnego). Powodzenia!

Jak postępować w przypadku oparzenia?
PoparzeniaOparzenia przytrafiają się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Źródłem nieszczęścia może być każdy gorący płyn jak woda, zupa, mleko jak też gorące przedmioty jak żelazko, palnik elektryczny itp. Przeczytaj i dowiedz się jak postępować w przypadku oparzeń termicznych. Oparzenia skóry - pierwsza pomoc.

Jak pomóc przy zawale serca?
Zawał SercaPierwsza pomoc przedmedyczna jest w wielu przypadkach jedyną szansą dla osób poszkodowanych. Zadaniem osoby, która udziela pierwszej pomocy jest przede wszystkim utrzymanie funkcji życiowych osoby poszkodowanej. Zawał serca bardzo często pojawia się nagle i jest spowodowany niedokrwieniem mięśnia sercowego. Jeżeli szybko zareagujemy możemy uratować komuś życie. Poniżej znajdziecie wskazówki dotyczące udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zawału serca.

Jak wykonać rękoczyn Heimlicha?
Pierwsza PomocRękoczyn Heimlicha (inaczej chwyt Heimlicha) jest to technika pierwszej pomocy stosowana przy zadławieniach. Polega ona na naciśnięciu przepony w celu wypchnięcia przedmiotu znajdującego się w tchawicy zadławionego.
Podczas robienia chwytu Heimlicha istnieje możliwość uszkodzenia trzewi jamy brzusznej zatem należy go stosować tylko w wyjątkowych przypadkach, wówczas gdy wszystkie inne metody zawiodły. W przypadku zadławienia i braku pomocy można zastosować chwyt Heimlicha na sobie - za pomocą np. kantu oparcia krzesła.

Jak pomóc osobie poszkodowanej podczas wypadku?
Zdrowie i MedycynaUmiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie musiał udzielić pomocy osobie poszkodowanej podczas wypadku. Nie wmawiaj sobie, że możesz takiej osobie tylko zaszkodzić. Bierne oczekiwanie na pomoc ratowników może źle się skończyć dla poszkodowanego. Poniżej znajdziesz kilka rodzajów sytuacji oraz radę jak pomóc poszkodowanemu.

Jak pomóc w przypadku udaru, zasłabnięcia lub oparzenia? Wakacyjne S.O.S.
Pierwsza PomocTakie przypadłości zdarzają się najczęściej latem. Główną przyczyną jest przesadzanie z opalaniem - w wakacyjnym słońcu łatwo dostać udaru, doznać oparzenia czy po prostu zasłabnąć. Takiej osobie trzeba jak najszybciej pomóc. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Jak pomóc osobie tonącej?
Pierwsza PomocGdy człowiek się topi, woda dostaje się do jego górnych dróg oddechowych wypychając stamtąd powietrze. Następuje kurcz mięśni, który powoduje zamknięcie wejścia tchawicy, a w konsekwencji zatrzymanie oddychania. Do utonięcia może wystarczyć tylko chwila nieuwagi. Jeśli nie wiesz jak pomóc osobie, która się topi- ten artykuł jest dla Ciebie!

Jak postępować w przypadku urazu nosa lub uszu?
Pierwsza PomocNiemal każde skaleczenie lub uraz wiąże się nieuchronnie z odczuwaniem bólu. Wyjątkowo silny ból towarzyszy skaleczeniom obszaru nosa i uszu. Jeśli wraz z bólem występuje również upośledzenie funkcji tych niezwykle ważnych narządów zmysłów, wówczas konieczna jest interwencja lekarska. Niewielkimi skaleczeniami obszaru nosa i uszu można jednak z powodzeniem zająć się samemu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić- ten artykuł jest dla Ciebie!

Jak postępować przy złamaniu barku?
Pierwsza PomocOkres wakacyjny sprzyja różnego rodzaju złamaniom. Szczególnie często zdarzają się wypadki, gdzie dzieci łamią sobie obojczyk lub przedramię. Taki wypadek jest niezwykle bolesny niestety niewiele osób wie jak w takich przypadkach trzeba udzielić pierwszej pomocy. Czytając ten artykuł dowiesz się jak udzielić pomocy osobie, która złamie obręcz barkową.

Jak opatrywać rany?
Pierwsza PomocDrobne skaleczenia oraz rany pacjent może leczyć samodzielnie. W większości przypadków nie wymagają one hospitalizacji. Przy znajomości reguł postępowania pierwszej pomocy, można samemu opatrzyć ranę lub nawet zatamować krwotok. Czytając ten artykuł dowiesz się jak opatrzyć różne rodzaje ran.