Tag: Dywan czyszczenie sodą oczyszczoną

soda oczyszczona

9 zastosowań sody oczyszczonej przy sprzątaniu

Nietypowe zastosowania
Większość produktów do sprzątania naładowana jest chemią i toksynami. Są one nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, ale także dla środowiska. Na szczęście istnieją bardziej naturalne rozwiązania, a jednym z nich jest używanie sody oczyszczonej. Jest wszechstronna, efektywna i przyjazna środowisku. Nie lekceważ potęgi sody oczyszczonej! Wszystkie wymienione poniżej przykłady rzeczy do wyczyszczenia, ulegną mocy sody.
Naturalny  odświeżacz do dywanów

Naturalny odświeżacz do dywanów

Narzędzia czyszczące
Czyszczenie dywanów nie jest prostym zadaniem. Niestety nie da się ich regularnie prać, ponieważ uzależnieni jesteśmy od ładnej pogody lub musimy oddać dywan do pralni, co jest dosyć drogie. Dywany najczęściej brudzą się w domach z małymi dziećmi i zwierzętami. Zwykłe odkurzanie nie jest wystarczające aby dywan był czysty i pachnący. Możesz jednak zrobić prosty i co ważne naturalny odświeżacz do dywanów.
dywan czyszczenie

3 domowe sposoby na czysty dywan

Środki czyszczące
Każdy posiadacz dywanu, wie jak trudno jest go utrzymać w czystości. Stosowanie chemicznych środków do czyszczenia i odświeżania dywanów może podrażniać nie tylko skórę, ale i błony śluzowe. Dzisiaj mamy dla ciebie alternatywę. Oto trzy receptury, dzięki którym dywan będzie czysty i odświeżony. Do przygotowania tych środków potrzebujesz kilku produktów, które z pewnością znajdują się w twoim domu.

Domowy środek czyszczący do dywanów i tapicerki

Środki czyszczące
Twoja tapicerka albo dywan potrzebują natychmiastowego odświeżenia? Jeśli tak, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie! Domowej roboty środek czyszczący na bazie olejków eterycznych, który wykazuje działanie oczyszczające oraz odświeżające. Dzięki niemu twój dom będzie pachniał świeżością i lśnił czystością.

Jak pozbyć się białych plam z wody?

Sprzątanie łazienki
Masz problem z uporczywymi białymi plamami, które pojawiają się na bateriach kuchennych lub łazienkowych, toalecie, zlewie czy ekspresie do kawy? Jeśli tak, wszystko wskazuje na to, że twoje mieszkanie czy dom zaopatrywane jest w twardą wodę. Przebarwienia, jakie widzimy, spowodowane są obecnością minerałów pozostałych po odparowaniu wody. Jeśli nie zajmiemy się ich usunięciem odpowiednio wcześnie, mogą stać się wątpliwą ozdobą naszych sprzętów. Na szczęście pozbycie się ich z umywalki, wanny czy toalety jest stosunkowo łatwe.