Tag: Porady domowe sprzątanie

Oblodzone szyby

Jak usunąć lód z szyb?

Mycie okien
Jeśli po wyjściu z domu okazało się, że twój samochód znajduje się pod kilkoma centymetrami lodu to musisz z góry założyć, że jego odlodzenie zajmie ci co najmniej pół godziny czasu.
Jajko

Jak wykorzystać białko w sposób niekulinarny?

Środki czyszczące
Jak wykorzystać jajko? Nie na miękko ani sadzone, nie jajecznica ani omlet, ale w charakterze środka czyszczącego oraz bardzo skutecznego kosmetyku. A skorupki na wydmuszki. Poniżej znajdziesz ciekawe zastosowanie dla białka z jajka.
mycie naczyń

Jak dbać o naczynia?

Mycie naczyń
Naczynia emaliowane, teflonowe, ze szkła żaroodpornego, miedziane czy mosiężne - jak o nie dbać, by długo wyglądały jak nowe? Zastanawiałyście się dlaczego zastawa babci po kilkudziesięciu latach użytkowania wygląda jak nowa? Nasze mamy i babcie wiedziały jak dbać o naczynia domowymi sposobami. Wystarczy kilka składników, które każda z was znajdzie w swoim domu. Zapraszam do zapoznania się instrukcją, która pomoże wam zadbać o wasze naczynia.
kuchnia

Domowe porady do zastosowania w kuchni

Lodówki
Każda pani domu posiada swoje sekrety, które skutecznie ułatwiają jej utrzymanie gospodarstwa domowego w należytym porządku. Nie jednokrotnie słyszymy o tzw. "babcinych sposobach", poniżej znajduje się jedynie niewielki zbór takich sposobów, które można zastosować w kuchni.

Jak prać, aby ubrania dłużej wyglądały jak nowe?

Pranie
To jak pierzemy ubrania ma olbrzymi wpływ na ich wygląd, kształt i trwałość. Nie wystarczy samo sortowanie ubrań na ciemne i jasne. Aby nie straciły one kolorów oraz się nie mechaciły musimy przestrzegać zaleceń producenta oraz skorzystać z poniższych trików.
Dziecko a potrzeba porządku

Dziecko a potrzeba porządku - jak pogodzić obowiązki?

Zabawy dla Dzieci
Każda z nas wie, że porządki i opieka nad dzieckiem nie idą w parze. Dlatego warto sobie ułatwiać życie. Oto wskazówki, które ułatwią ci utrzymanie porządku.
butelka z atomizerem

8 błędów podczas sprzątania, które prawdopodobnie popełniasz

Sprzątanie pomieszczeń
Wydaje się, że sprzątanie nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności. Robimy to przecież tak często, że każdy z nas wypracował swoje procedury, które uważa za najbardziej skuteczne. Jednak czy na pewno? Okazuje się, że istnieje co najmniej 8 błędów, które większość z nas popełnia podczas domowych porządków. Rujnują one nasze wysiłki i znacząco wydłużają czas, który musimy poświęcić na domowe obowiązki. Sprawdź czy i ty popełniasz błędy z zaprezentowanej w tym artykule listy.
prasowanie ubrań

Jak dbać o kręgosłup przy sprzątaniu i prasowaniu?

Bóle Pleców
Bolą Cię plecy, gdy pochylasz się lub prostujesz? Odkurzanie i prasowanie sprawia Ci kłopot? Zapewne przy tych pracach nie zachowujesz właściwej postawy. Błędne ruchy powtarzane każdego dnia mogą w pewnym momencie przeobrazić się w zagrożenie dla zdrowia. Dlatego tak ważne jest, przede wszystkim dla układu ruchu, prawidłowe wykonywanie codziennych czynności.
sprzątanie

10 trików na łatwe sprzątanie

Sprzątanie pomieszczeń
Czy tego chcemy czy też nie, regularne sprzątanie mieszkania to konieczność. Nie musisz jednak spędzać na nim prawie całej wolnej soboty. Wystarczy zastosować tylko kilka porad, a od razu zauważysz, że idzie ci z nim szybciej i sprawniej. Oto dziesięć fenomenalnych, a niekiedy zaskakujących trików, które ułatwią sprzątanie kuchni, pokojów i łazienki.
5 Genialnych pomysłów które pomogą ci lepiej sprzątać

5 genialnych tricków, które pomogą ci lepiej sprzątać

Sprzątanie pomieszczeń
By pomóc ci szybko posprzątać dom, przedstawiamy 5 niestandardowych pomysłów na wykorzystanie codziennych przedmiotów, o których pewnie nie słyszałeś. Zastosuj choć niektóre z nich, a na pewno znienawidzone porządki pójdą ci szybciej i sprawniej niż to było do tej pory. Do dzieła zatem! Od czego zaczynamy?