Tag: Ozdabianie doniczek

doniczki ozdobne

Jak ozdobić doniczkę?

Projekty dla dzieci
Wiele z nas chciałoby mieć designerskie doniczki w swoich domach. Niestety te najfajniejsze są zbyt drogie. Warto więc pomyśleć samemu i coś pokombinować, aby zamienić zwykłą doniczkę w coś charakternego i niepowtarzalnego. Poddaję kilka pomysłów.
Doniczka decoupage

Jak ozdobić doniczkę metodą decoupage?·

Sztuka i akcesoria
Chcesz by twoje doniczki zyskały nowy niepowtarzalny wygląd? To nic trudnego. Możesz samodzielnie je ozdobić wykorzystując metodę decoupage. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak należy to zrobić.
doniczka ozdobna

Jak ozdobić doniczkę liśćmi z gliny?

Materiały i elementy dekoracyjne
Doniczki w Twoim domu nie muszą być nudne! Oto pomysł na ozdobienie zwykłych, terakotowych doniczek. Zamień je już dziś na modne, postarzane doniczki ozdobne. Za pomocą gliny i farby możesz stworzyć prawdziwe cudo i nadać wnętrzu zupełnie inny charakter. Tak, tak. Wbrew pozorom doniczki są bardzo widoczne w domu i rzucają się w oczy. Warto o tym pomyśleć.
Miski z płyt winylowych

Jak zrobić miskę z płyty winylowej?·

Sztuka i akcesoria
Kto by pomyślał, że z płyty winylowej, z której kiedyś słuchało się muzyki, bo po prostu nie było innego nośnika teraz można zrobić zupełnie inny użytek. Na przykład miskę na owoce czy ciasteczka. Niemożliwe? Tylko popatrz.
Doniczki ozdobione koronką

Jak ozdobić doniczkę koronką?

Sztuka i akcesoria
Aby zrobić takie cudeńka będziesz potrzebować jedynie zwykłych glinianych doniczek, kleju oraz koronki. Koronkę możesz kupić lub wykorzystać starą koronkową firankę lub obrus.
Doniczka ozdobiona nasionami

Jak ozdobić doniczkę nasionami?

Donice i Skrzynki
Doniczki dekorowane nasionami wyglądają bardzo oryginalnie i stylowo. Świetnie pasują do mieszkań stylizowanych na wiejskie i do ogrodów. Małe doniczki wyglądają lepiej jeśli są ozdobione małymi nasionami takimi jak mak, proso, len, gryka, soczewica itp. Większe doniczki natomiast lepiej jest ozdabiać większymi nasionami - fasolą czy groszkiem.

Jak zrobić osłonkę na doniczkę z patyków?·

Donice i Skrzynki
Tak przystrojone, plastikowe doniczki będą wyglądać bardzo dekoracyjnie. W ten sposób możesz ozdobić wszystkie doniczki w domu czy w ogrodzie - jest to szybkie, proste i tanie.
doniczka w geometryczne wzory

Jak ozdobić doniczkę geometrycznymi wzorami?

Projekty dla dzieci
Wiosna wkoło, z ochotą zabieramy się więc za sadzenie, przesadzanie i przygotowywanie naszych roślinek do jej nadejścia. Przy okazji możemy przeprowadzić metamorfozę naszych parapetów gustownie ozdabiając umieszczone na nich doniczki. Nie potrzeba do tego wiele. Odrobina farby, pędzel i taśma malarska wystarczą, by uzyskać efekt pokazany na zdjęciu obok. Jak to zrobić najprościej, dowiesz się z dalszej lektury.
Jak zrobić ozdobną osłonkę na doniczkę z jeansu?

Jak zrobić ozdobną osłonkę na doniczkę z jeansu?

Materiały i elementy dekoracyjne
Jeżeli chcesz podarować komuś w prezencie kwiatka w doniczce i szukasz ozdobnej osłonki na doniczkę, możesz zrobić ją własnoręcznie. Wystarczy kawałek jeansowego materiału i farba w sprayu. W prosty sposób zrobisz piękną ozdobę na każda donicę.