Tag: Przechowywanie wina

leżak na wino

Jak zrobić leżak na wino?

Wyroby z papieru
Coś ekstra dla miłośników wina. Możecie zrobić swoje własne leżaki na wino. Jeśli tylko macie odrobinę chęci i chcecie mieć kilka butelek gotowych do wypicia – zawsze pod ręką.
Kolacja z winem

Jak wykorzystać resztki wina?

Potrawy na winie
Większość win po otwarciu nadaje się do spożycia przez około 5 dni jeśli jest szczelnie zakorkowana i przechowywana w lodówce. Tak czy inaczej większość z nas po prostu wylewa resztki niedopitego wina, którego często są większe ilości. Po imprezie może się okazać, że zlewków jest więcej niż kilka kieliszków - ba, czasami całe butelki. Jak zatem można wykorzystać resztki wina? Oto kilka przykładów:
wino

Jak długo przechowywać wino po otwarciu?

Przechowywanie wina
Mówi się, że im dłużej wino leżakuje, tym lepiej smakuje. Jednak czy trunek ten zyskuje na wartości także po otwarciu? Niestety nie. Termin przydatności otwartego wina zależy od jego rodzaju. Wino likierowe można spożyć do miesiąca od otwarcia, pozostałe gatunki w zaledwie 3-5 dni. Poniżej znajdziesz informacje jak szybko należy wypić wino po jego otwarciu oraz jak najlepiej przechowywać poszczególne gatunki tego trunku.
wino czerwone

Jak prawidłowo przechowywać wino?

Przechowywanie wina
Nie każdego stać na drogą i luksusową lodówkę do przechowywania win. Ze względu na wysoki koszt lub brak miejsca w domu większość ludzi kupuje wino na bieżąco w hipermarkecie i nie inwestuje w konkretną przestrzeń tylko i wyłącznie dla wina. Jednak nie oznacza to, że nie ma prostego sposobu na przechowywanie wina w domu nawet przez kilkanaście miesięcy. Jeśli jesteś koneserką dobrego wina i lubisz od czasu do czasu wypić znakomite, wytrawne wino do obiadu to myślę, że spodobają i się nasze wskazówki, jak prawidłowo przechowywać wino.