Tag: Złoto

Złota biżuteria.

Jak czyścić złotą biżuterię?

Środki czyszczące
Blasku złotej biżuterii nie da się niczym zastąpić. Jednak z czasem nawet najdroższa biżuteria traci go i matowieje. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, które potrafią przywrócić dawny blask zarówno zeszłorocznej złotej bransoletce, jak i broszce, którą odziedziczyłaś po swojej babci. Poniżej opiszemy najskuteczniejszy z nich.
maseczka ze złota

Jak zrobić maseczkę ze złota?

Zabiegi na twarz
Kobiety nigdy nie mogły oprzeć się temu cennemu kruszcowi, niezależnie czy jest to złota biżuteria czy maseczka ze złota. W salonach kosmetycznych coraz większość popularność zyskuje właśnie maseczka ze złota. Po przeczytaniu poniższego artykułu dowiesz się o jej leczniczych właściwościach oraz dlaczego kobiety na całym świecie zachwyciły się nią.


Podobne porady

złota bransoleta

Jak czyścić złoto?

Biżuteria
Mimo iż złoto nie śniedzieje, łatwo się jednak brudzi. Ponieważ złote dodatki są szczególnie modne w tym sezonie, opiszę tutaj jak czyścić złotą biżuterię, żeby lśniła jak nowa.
Czyszczenie złotej biżuterii

Jak czyścić złotą biżuterię?

Środki czyszczące
Złota biżuteria i inne złote przedmioty po pewnym czasie nie lśnią już tak, jak dawniej. Istnieją jednak proste sposoby, by przywrócić im dawny, zachwycający blask.
pielęgnacja z odrobiną luksusu

Kosmetyki z diamentami, złotem i jedwabiem - zalety

Kosmetyki dla Pań
Złoto, diamenty, perły i jedwab kojarzą się z elegancją i przepychem. Zdobią wieczorowe kreacje, ale mogą również upiększać skórę. Ludzie od wieków intuicyjnie wierzyli w niezwykłe właściwości różnych drogocennych składników. Według legend, Kleopatra regularnie stosowała na twarz okłady ze złota, aby jak najdłużej zachować młodą i jędrną cerę. Jednak dopiero dzisiaj mamy odpowiednie technologie, które pozwoliły na udowodnienie ich skuteczności i umieszczenie w recepturach pielęgnacyjnych kosmetyków. Dzięki temu wiemy, że pomagają pielęgnować skórę dojrzałą, ale też tę z wszelkimi problemami. Likwidują zmarszczki, rozświetlają i nawilżają. Warto je wypróbować, zwłaszcza, że to luksus, na który teraz może sobie pozwolić każda z nas.
czyszczenie biżuterii

Jak wyczyścić biżuterię domowymi sposobami?

Środki czyszczące
Biżuteria jest pięknym dodatkiem, ale może być również bezcenną pamiątką. Aby jej blask powalał każdego na kolana, należy o nią odpowiednio zadbać. Tak jak każdy inny przedmiot, wymaga co jakiś czas dokładnego wyczyszczenia. Możesz w tym celu kupić specjalne środki chemiczne. Jeżeli obawiasz się jednak o uszkodzenia swojej biżuterii, wypróbuj jednego ze sprawdzonych, domowych sposobów. Są skuteczne, a jednocześnie nie ma obawy, że coś może pójść nie tak.
czyszczenie biżuterii

2 domowe sposoby czyszczenia złotej i srebrnej biżuterii

Środki czyszczące
Biżuteria w kontakcie ze skórą, kurzem i innymi zanieczyszczeniami traci swój blask, ciemnieje i nie wygląd tak atrakcyjnie jak wcześniej. Dlatego wszyscy jubilerzy zalecają czyszczenie biżuterii co najmniej dwa razy w roku. Jak to zrobić? Dwa proste sposoby znajdziesz poniżej.

Co to jest woda królewska?

Środki czyszczące
Woda królewska jest mieszaniną trzech objętości stężonego kwasu solnego (HCl) i jednej objętości stężonego kwasu azotowego (HNO3).