Tag: Projektowanie wnętrz

funkcjonalny salon

Jak tanio urządzić funkcjonalne mieszkanie?·

Stylizacja wnętrz
Czujesz, że chciałabyś coś zmienić w swoim mieszkaniu, ale nie masz wystarczająco dużego budżetu? Jest wiele kreatywnych sposobów, aby odświeżyć dekoracje mieszkania bez konieczności napadania na bank :) Kiedy mamy dość mocno ograniczony budżet, najlepszym sposobem jest wykorzystanie, jak największej liczby starych mebli. Nowy wygląd możemy uzyskać dzięki zmianie koloru ścian, czy odnowieniu mebli. Uzyskamy nowy image ulubionej sofy, jeśli zmienimy jej obicie, czy dodamy nowe poduchy. Popatrz świeżym okiem na swoje mieszkanie, skup się na pozytywnych atrybutach pokoi. Podkreśl najpiękniejsze elementy aranżacji. Zmień zestawienia, które nie bardzo ze sobą współgrają.
sypialnia glamour

Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

Style aranżacji
Słowo „glamour” dziś często używane na określenie czegoś, co ma w sobie urok, blask, czar. Amerykańska pisarka Virginia Postrel pisze, że glamour musi zawsze mieć w sobie sprezzatura – nonszalancką i na pozór nie wymagającą wysiłku technikę. Aby stać się glamour dana rzecz, czy osoba powinna sprawiać wrażenia tajemniczej, delikatnie wyniosłej, wyidealizowanej. Przedmioty glamour nie są ani przeźroczyste, ani też zupełnie schowane. Co to tak naprawdę oznacza? Inaczej nazwałabym glamour atrakcyjnością, czymś lepszym niż zwykłe rzeczy, czymś co się wyróżnia. W świecie ubóstwa, styl pełen przepychu stanie się glamour. W świecie obfitości, minimalizm zostanie wyniesiony na piedestał i okrzyknięty glamour. Nie ma jednoznacznej definicji. Zainspirowana tym pojęciem przeszukałam Internet, aby znaleźć łóżka, które można byłoby określić glamour? Co waszym zdaniem sprawia, że łoże jest glamour?
mleczny parawan

Jak podzielić pokój na dwie części?

Planowanie aranżacji wnętrz
Jeśli chcesz, aby Twoje pomieszczenie spełniało dwie funkcje, na przykład wypoczynkową oraz miejsca do pracy, możesz wydzielić w nim dwie przestrzenie. A może w którymś z pomieszczeń w domu jest niezagospodarowany kąt? Wykorzystaj go i stwórz coś pożytecznego! Możesz zaaranżować wolną, niewykorzystaną przestrzeń jako kącik do szycia, nauki, czytania czy czegokolwiek, czego potrzebujesz.
Projektowanie kuchni IKEA

Darmowe programy do projektowania kuchni·

Aranżacja wnętrz
Urządzasz kuchnię? Jeśli tak to w jej zaprojektowaniu pomogą ci poniższe darmowe programy. Ciężko ocenić, który z nich jest najlepszy, a który najgorszy - wszystkie z nich mają swoje wady i zalety. Jak to w życiu bywa, to co darmowe nigdy nie jest najlepsze, ale na początek będzie w sam raz.
mały salon aranżacja

Jak urządzić mały salon?

Aranżacja wnętrz
Mały salon często bywa powodem frustracji. Po sypialni jest do drugie w kolejności miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu będąc w domu. Mało tego – jesteśmy wtedy przytomni! Z tego powodu aranżacja małego salonu to zadanie, które wykonać niełatwo. Gdy jednak dowiesz się jak czerpać zalety nawet z małej przestrzeni, bez problemu urządzisz przytulny i funkcjonalny salon. Zamiast rozpaczać i rwać włosy z głowy, przeczytaj ten artykuł. Dzięki niemu i Ty zostaniesz bohaterem w swoim domu...