Tag: Olej kokosowy właściwości zdrowotne

olej kokosowy zdrowy

Dlaczego powinieneś zacząć jeść olej kokosowy?

Diety
W przeciągu ostatnich kilku lat dzięki swoim kulinarnym oraz medycznym właściwościom olej kokosowy zagościł w naszej świadomości. Oprócz delikatnego smaku, który pasuje do praktycznie każdej potrawy, istnieje wiele innych zalet oleju kokosowego sprawiających, że powinien on być spożywany regularnie. Oto kilka takich zalet, które powinny sprawić, że natychmiast zwiększysz ilość zjadanego oleju kokosowego.
olej kokosowy

Właściwości oleju kokosowego

Zdrowa Dieta
Olej kokosowy, często nazywany masłem kokosowym lub tłuszczem kokosowym, ma wiele właściwości pielęgnacyjnych i zdrowotnych. Pozyskiwany jest z miąższu orzecha kokosowego, w temperaturze poniżej 25°C ma postać stałą. Chociaż 90% oleju kokosowego stanowią tłuszcze nasycone, uważane za niezdrowe, to spożywanie oleju w umiarkowanych ilościach przynosi wiele korzyści: Zwiększa przyswajalność witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Pomaga w absorpcji wielu minerałów. Jest źródłem średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT), które organizm trawi łatwiej niż inne kwasy tłuszczowe.
naturalne antybiotyki

Jakie są najsilniejsze, naturalne antybiotyki?

Medycyna Naturalna
Choć antybiotyki były zbawieniem w walce z wieloma bakteriami, leczyły choroby bakteryjne i w wielu przypadkach zapobiegały śmierci z powodu chorób zakaźnych, w dzisiejszych czasach stają się mało użyteczne, ze względu na rosnącą odporność bakterii na antybiotyki. Dlaczego? Ponieważ antybiotyki są przez nas nadużywane. W wyniku nadużywania antybiotyków powstają superbakterie, wywołujące groźne choroby, na które nie mamy leków.  Więc co robimy? Stosujemy coraz silniejsze antybiotyki  lub zwiększamy ich  dawki. Zamiast tego warto zastosować naturalne preparaty zawierające antybiotyki. Jakie? Oto najsilniejsze i najpopularniejsze!


Podobne porady

antybiotyki

Jak i kiedy stosować antybiotyki?

Zdrowie Publiczne
Antybiotyki stały się ofiarą własnego sukcesu. Ich nadużywanie i nieodpowiedzialne stosowanie prowadzi do ograniczenia ich skuteczności w leczeniu chorób wywołanych przez bakterie. Skuteczność antybiotyków nie jest wieczna jednak stosowanie ich z głową może ją przedłużyć.
alkohol na diecie

Jaki alkohol ma najmniej kalorii?

Piwo
Kluczem do zdrowego stylu życia jest umiarkowanie. Mimo iż na co dzień możesz przestrzegać nawet najbardziej rygorystycznej diety, zdarzają się okazje, gdy wzniesienie toastu jest konieczne lub po prostu nachodzi cię na to ochota. O ile alkohol nie ma tłuszczu i ma niską zawartość węglowodanów, nie możesz zapominać o tym, że kalorie, które dostarcza twojemu organizmowi również liczą się w diecie. Alkohol i dieta nie współgrają ze sobą. Organizm najpierw przetwarza alkohol, magazynując pozostałe węglowodany i tłuszcze w postaci niechcianej tkanki tłuszczowej. Jeśli już decydujesz się na drinka, musisz wiedzieć, że nie wszystkie alkohole zajmują tę samą pozycję na skali kaloryczności. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik po różnych rodzajach alkoholi, który pomoże ci wybrać te najmniej kaloryczne.
miód

Jakie znamy naturalne antybiotyki na zmiany skórne?·

Problemy Dermatologiczne
Antybiotyki towarzyszą nam nieodłącznie od najmłodszych lat. Przyjmujemy je w postaci tabletek, maści, zastrzyków, niestety coraz częściej nawet wówczas, gdy nie jest to naprawdę konieczne. Niestety farmaceutyki te nie są obojętne dla naszego zdrowia. Ich nadużywanie może sprawić, że uodpornimy się na różne rodzaje chorób grzybiczych i bakteryjnych, a terapia – nawet uzasadniona – w przyszłości okaże się nieskuteczna. Nie sposób nie wspomnieć również jak reaguje na antybiotykoterapię nasza wątroba. Po co faszerować się chemią, skoro natura sama zapewniła nam środki zwalczające różne dolegliwości skórne. Te naturalne antybiotyki dostępne są dla każdego i w zasadzie nie mają skutków ubocznych. Co możemy do nich zaliczyć? Dowiesz się tego poniżej.

Jak ustrzec się przed grzybicą stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Grzybami nazywane są specyficzne mikroorganizmy, które spotkać możemy praktycznie przez cały rok. Występują one szczególnie często latem, ponieważ ciepło i wilgoć stwarzają korzystne warunki dla ich rozwoju. Obszarami naszego ciała, szczególnie narażonymi na pojawienie się grzybów, są nogi, pachy i pachwiny. U osób cierpiących na nadwagę mogą one zaatakować również fałdy, powstałe z powodu nadmiaru tłuszczu. Miejsca te zazwyczaj są wilgotne - z powodu intensywnego pocenia się lub niedokładnego wysuszenia skóry po kąpieli. Istnieje wiele leków skutecznych w usuwaniu tych uciążliwych mikroorganizmów. Po odpowiedniej diagnozie lekarz powinien dobrać właściwy dla nas sposób leczenia. Oprócz tego istnieje również kilka prostych zaleceń, które pomogą nam ustrzec się przed grzybem.

Antybiotyki a ciąża

Zdrowie i Ciąża
Ciąża jest wyjątkowym czasem, dla matki, dziecka, ale również dla ich otoczenia. Kobieta w czasie ciąży szczególnie musi dbać o siebie, a także o zdrowie swojej pociechy. Lekarze podkreślają, że przyjmowanie antybiotyków i innych silnych leków w okresie ciąży jest niewskazane. Leki przyjmowane w pierwszym trymestrze mogą prowadzić do poważnych zmian w płodzie, wywoływać wady wrodzone, a także utrudniać przyszłe karmienie noworodka.Zdarzają się oczywiście sytuacje wyjątkowe, kiedy ciężarna jest zmuszona do przyjmowania antybiotyku ze względu na niebezpieczną chorobę. Taka kuracja musi być jednak dokładnie przemyślana przez lekarza. Przedstawiamy kilka informacji o wpływie różnych antybiotyków na zdrowie kobiet w ciąży.