Tag: Wybór materaca

Śpiąca kobieta

Jak wybrać dobry materac?

Materace
Ciągle się obracasz i wiercisz próbując znaleźć wygodną pozycję do spania. Bolą Cię mięśnie, jesteś wyczerpany. Jedyne czego chcesz to zasnąć. Kiedy budzisz się rano, wszystko Cię boli i czujesz się jeszcze bardziej zmęczony niż gdy wieczorem kładłeś się do łóżka. Wg opinii ekspertów nieodpowiedni materac jest najczęstszą przyczyną bólu kręgosłupa. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się czy Twój materac jest przyjacielem Twojego kręgosłupa czy jego największym wrogiem.
materac

Jak wybrać odpowiedni materac? Cz. 1

Sypialnie
Dobrze dobranego materaca nie sposób przecenić. Źle wybrany obniża komfort spania, nie pozwala się dobrze wyspać, nasila ewentualne problemy z kręgosłupem. Oto, czym się kierować przy zakupie.
materace

Jak wybrać odpowiedni materac? Cz. 2

Sypialnie
Oto druga część poradnika o wyborze komfortowego i zdrowego materaca. Pierwszą część, opisującą inne rodzaje materaców, znajdziesz klikając na odnośnik: Jak wybrać odpowiedni materac? Cz.1
wygodny materac

Jak wybrać najzdrowszy materac?

Materace
Na jakość naszego snu wpływają różne czynniki takie jak wygoda, temperatura panująca w pomieszczeniu czy stres, jaki przeżywamy. Jedną z rzeczy, na które z pewnością mamy wpływ, jest materac, na jakim śpimy. Powinien być nie tylko wygodny, ale również zdrowy. Poniższe rady pozwolą ci na zakupienie materaca, który będzie spełniał oba te warunki.


Podobne porady

wygodny materac

Jak wybrać wygodny materac?

Materace
Oferta w sklepach jest tak ogromna, że zakup tego najlepszego wydaje się niebywale trudnym zadaniem. Ważna jest jednak nie tylko jego budowa, ale i to, komu materac ma służyć. Inny bowiem wybierzemy dla naszego maluszka, który będzie przeznaczony do jego łóżeczka, a inny dla osób dorosłych. Wydatek na materac to niebagatelna pozycja w domowym budżecie. Dlatego też przed podjęciem decyzji trzeba dobrze się zastanowić. Nie warto jej podejmować pochopnie.
Materac zarazki

Co gromadzi materac przez 14 lat jego użytkowania?

Środki czyszczące
Łóżko. To tutaj śpisz, czytasz, przytulasz się, tu najczęściej rozmyślasz o wielkich życiowych pytaniach (wiesz, tych z rodzaju „za i przeciw grzywki”). Okazuje się jednak, że łóżko to także miejsce, gdzie wtulasz się w miliony obrzydliwych roztoczaków i starą złuszczoną skórę. Organizacja Consumer Affairs stworzyła interaktywny pokaz cyklu życiowego materaca w okresie 14 lat i wiecie co… wygląda to naprawdę paskudnie. Oto nasza chronologiczna relacja pełna brudnych szczegółów.