Tag: Kot nie chce sikać do kuwety

korzystanie z kuwety

Jak nauczyć kota korzystania z kuwety?

Tresura Kotów
Jeśli masz małego kotka, powinieneś wiedzieć ile energii wymaga nauczenie go korzystania z toalety. Problem w tym, że czasami Twoje ukochane kociątko znajduje sobie bardziej dogodne dla niego miejsce do załatwiania spraw fizjologicznych lub stwierdza, że po prostu jest wygodniej robić to w każdym kącie Twojego domu. W tym artykule postaram się udzielić kilku porad w jaki sposób nauczyć kotka korzystania z kuwety.
nauka korzystania z kuwety

Jak nauczyć kota załatwiać się w kuwecie?

Tresura Kotów
Koty udomowione można podzielić na trzy kategorie. W pierwszej z nich znajdują się koty typowo podwórkowe, najczęściej wykorzystywane do łapania gryzoni. Legowisko i miska takiego kota znajdują się na dworze, a kot właściwie nie ma prawa wchodzić do domu. Druga kategoria to koty, które śpią i jedzą w domu, ale mogą swobodnie wychodzić na dwór i wracać kiedy chcą. Trzecia kategoria to koty niewychodzące. Jeśli nie dajemy kotu możliwości wyjścia na dwór, musimy nauczyć go czystości.


Podobne porady

Korzystanie z nocnika

Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

Zachowanie się Dziecka
Jak zachęcić dziecko do korzystania z nocnika? Co robić a czego unikać? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które z pewnością pomogą rodzicom nauczyć swoje dzieci korzystania z nocniczka. Rodzice z niecierpliwością czekają na moment, kiedy ich dziecko nauczy się korzystania z nocnika. Jednak zanim dziecko zacznie samodzielnie informować o swoich potrzebach fizjologicznych, jego układ nerwowy musi odpowiednio dojrzeć. Z reguły pożegnanie z pieluchami następuje w wieku 2-2,5 roku.
Dziecko korzystające z toalety

Jak nauczyć korzystania z nocnika?

Zachowanie się Dziecka

Nie ma ani jednej metody nauki korzystania dziecka z toalety, która zagwarantuje sukces. Musisz obrać strategię opierając się na tym jakie jest Twoje dziecko i jakim Ty jesteś rodzicem. Dalej przeczytasz o kilku popularnych metodach nauki korzystania z toalety.

Nauka sikania do nocnika

Jak nauczyć dziecko sikania do nocnika?

Pierwsze Dziecko
Wiele pociech z powodzeniem samodzielnie korzysta z nocnika już w bardzo młodym wieku. Rodzice niektórych z nich muszą jednak sporo się natrudzić nim ich dziecko pojmie, że należy załatwiać się do nocniczka. Masz z tym problem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak sprawnie oduczyć swoje dziecko siusiania w pieluszkę!
Jak zachęcić dziecko do korzystania z nocnika

Jak zachęcić dziecko do korzystania z nocnika?

Wychowanie Dziecka
Dzieci mają czas, aby odzwyczaić się od noszenia pieluch do trzeciego roku życia. Jeśli czujesz, że twój maluch jest gotowy, aby rozpocząć naukę nocnikowania, warto zacząć od... wspólnego zakupu nocniczka. Kolorowy nocnik, samodzielnie wybrany przez dziecko, zachęci go do korzystania z niego w przyszłości. Nadszedł czas, aby twoje dziecko zaczęło korzystać z nocniczka. Sprzyja też temu obecna ciepła pora roku. Jak go do tego zachęcić?