Tag: Przepisy bezglutenowe i bezmleczne

lasagne bezglutenowa

Jak zrobić bezglutenową lasagne?

Proste przepisy
Wszyscy wiemy, że dieta bezglutenowa nie należy do najłatwiejszych chociażby dlatego, że należy ją stosować przez całe życie. Jednak jeśli ktoś od zawsze jest uczony co jeść, a czego nie po pewnym czasie się do tego przyzwyczaja i nie ma z tym większych problemów. Dietę bezglutenową muszą stosować osoby u których wykryto chorobę zwaną celiakią. Jest to bardzo ważne w procesie ich leczenia. Z jadłospisu eliminuje się produkty wyprodukowane na bazie naturalnych lub przetworzonych zbóż, głównie pszenicy, żyta i jęczmienia. Z diety odpadają więc makarony. Ale jeśli kupimy makaron bezglutenowy to z powodzeniem możemy przygotować pyszne potrawy. Oto jedna z nich – lasagne.
babka ziemniaczana bezglutenowa

Jak zrobić bezglutenową babkę ziemniaczaną?

Ciasta
Ten przepis stworzony jest w głównej mierze dla osób nietolerujących glutenu. Nie zniechęcaj się jednak, jeśli do nich nie należysz. Wbrew pozorom ziemniaczana babka jest wyjątkowo smaczna. I to nie tylko na deser, ale również na śniadanie. Nie martw się, że pójdzie ci w biodra, ale jeśli masz mieć wyrzuty sumienia, po prostu nie polewaj jej lukrem. I bez tego będzie „palce lizać”.
krążki cebulowe

Jak zrobić bezglutenowe krążki cebulowe?

Przekąski Ciepłe
Szalenie pyszne, chrupiące, smażone krążki cebuli, które są gotowe w mniej niż 30 minut. Pikantne na zewnątrz i słodkie w środku są doskonałą wegańską i bezglutenową przekąską.


Podobne porady

krążki cebulowe

Jak zrobić krążki cebulowe?

Przekąski Ciepłe
Oto cebula w postaci jakiej jeszcze nie znasz! A może zachęcisz do chrupiącej przekąski dzieci? Cebula w panierce może zaskoczyć wszystkich, nawet Ciebie. A jeśli będziesz ją podawać z różnymi dipami to za każdym razem będzie smakować inaczej. Życzę smacznego.
Jak zrobić krążki cebulowe?

Jak zrobić krążki cebulowe?

Przystawki
Jeżeli szukasz smakowitego przepisu na przekąskę, możesz zrobić pyszne krążki cebulowe. Będą pasowały do wszystkich dań i jako oddzielna propozycja. Przygotowanie nie zajmie ci dużo czasu. A smak zachwyci wszystkich.